Somi revanšējas zviedriem, zaudējumi arī citām Latvijas PČ pretiniecēm

Piektdien tika aizvadīti vairāki pārbaudes mači pirms 2024. gada pasaules čempionāta. Tajos zaudējumus piedzīvoja trīs gaidāmā turnīra Latvijas valstsvienības pretinieces.

Zviedrijas izlase, spēlējot viesos, papildlaikā ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) piekāpās Somijas hokejistiem.

Markus Nurmi jau sestajā minūtē somus izvirzīja vadībā, bet Tims Hīds trešā perioda vidū, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca uz tablo 1:1. Pagarinājuma pēdējā minūtē mājiniekiem uzvaru atnesa Ahti Oksanena precīzais metiens.

Interesanti, ka zviedri šajā mačā izpildīja tikai 14(!!!) metienus.

Atgādināsim, ka abu komandu pirmajā duelī Zviedrijas hokejisti svinēja panākumu ar 4:0.

Latvijas izlase gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Zviedriju.

Šveices valstsvienība mājās ar 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) apspēlēja Francijas hokejistus.

Tailers Mojs 12. minūtē atklāja mača rezultātu, bet Dāvids Ēbišers otrās trešdaļas vidū dubultoja laukuma saimnieku pārsvaru.

Uzvarētāju vārtos sauso spēli aizvadīja Filips Vūtrihs, kurš atvairīja visus 17 viesu izpildītos metienus.

Sestdien, plkst. 18:30, abas izlases tiksies atkārtoti.

Atgādināsim, ka 26. un 27. aprīlī pārbaudes spēles pret Šveici aizvadīs Latvijas valstsvienība.

Mūsu hokejisti pasaules čempionātā šogad būs vienā apakšgrupā ar Franciju.

Slovēnijas izlase izbraukumā ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) uzveica Polijas valstsvienību.

Marsels Mahkovecs 16. minūtē izvirzīja slovēņus vadībā, bet Kamils Valega pamatlaika vidū panāca uz tablo 1:1. Blažs Tomaževičs 47. minūtē, realizējot vairākumu, atguva viesiem vadību. Savukārt Roberts Saboličs 65 sekundes līdz pamatlaika beigām ar metienu tukšos vārtos panāca 3:1 un pielika mačam punktu.

Slovēnijas hokejisti pirmajā savstarpējā mačā bija pārāki ar 2:0.

Polija gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā grupā ar Latvijas hokejistiem.

Savukārt Ungārijas izlase savā laukumā ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

Interesanti, ka šajā mačā visi vārti tika gūti vairākumā. Ištvāns Terbočs 15. minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā, bet Kristofs Paps otrā perioda vidū dubultoja ungāru pārsvaru. Lai gan Viktors Granholms 38. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, norvēģiem neizdevās atspēlēties.

Sestdien, plkst. 17:00, abas izlases tiksies atkārtoti.

Jāpiebilst, ka Norvēģijas valstsvienībai pagaidām nav pievienojušies daudzi vadošie spēlētāji, jo šobrīd vēl norisinās Norvēģijas čempionāta finālsērija.