Austrija pārspēj Vāciju, neveiksmes arī citām Latvijas PČ pretiniecēm (VIDEO)

Gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, sestdien pārsteidzošu zaudējumu piedzīvoja pašreizējā pasaules vicečempione Vācija, kas, spēlējot izbraukumā, bullīšos ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Austrijas hokejistiem.

Polijā dzimušais Vojcehs Stahovjaks septītajā minūtē izvirzīja Vācijas izlasi vadībā, bet Dominiks Cvergers 56. minūtē panāca neizšķirtu. Papildlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, bet pēcspēles metienu sērijā pārāki bija austrieši, kuri realizēja divus no trīs bullīšiem. Mājinieku rindās pēcspēles metienu sērijā precīzi bija Emilio Romigs un Lukass Haudums.

Interesanti, ka viesi nerealizēja nevienu no četriem bullīšiem.

Atgādināsim, ka abu izlašu pirmajā savstarpējā spēlē Vācijas valstsvienība uzvarēja ar 4:2.

Vācijas hokejisti gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Latvijas izlasi.

Slovākijas valstsvienība mājās ar 1:4 (0:1, 1:0, 0:3) atzina Čehijas hokejistu pārākumu.

Dāvids Špačeks 12. minūtē izvirzīja čehus vadībā, bet 11 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Lukašs Cingels, realizējot skaitlisko vairākumu, atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Petrs Koditeks 48. minūtē atguva viesiem vadību, bet 54. minūtē, izceļoties vairākumā, guva savus otros vārtus mačā un panāca 3:1. Punktu spēlei pielika pieredzējušais Romāns Červenka, kurš pusminūti līdz pamatlaika beigām iemeta ripu tukšajā pretinieku cietoksnī un uzstādīja mača gala rezultātu.

Abu izlašu pirmajā duelī čehi svinēja panākumu ar 4:2.

Slovākijas hokejisti gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Latvijas valstsvienību.

Lielbritānijas izlase, spēlējot mājās, bullīšos ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) uzveica Polijas hokejistus.

Brets Perlīni 50. minūtē, realizējot vairākumu, izvirzīja britus vadībā, bet Kristians Dziubinskis nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika noslēgumam izrāva neizšķirtu. Papildlaikā nevienai no izlasēm neizdevās gūt vārtus, bet bullīšos pārāki bija mājinieki, kuri izrāva uzvaru astotajā pēcspēles metienu kārtā.

Atgādināsim, ka pirmajā savstarpējā spēlē briti uzvarēja ar 3:1.

Polijas hokejisti pasaules čempionātā būs vienā apakšgrupā ar Latvijas valstsvienību.

Savukārt Norvēģijas izlase, spēlējot mājās, papildlaikā ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) pārspēja Dānijas hokejistus.

Viktors Granholms 29. minūtē izvirzīja norvēģus vadībā, taču Joahims Blihfelds trešā perioda vidū, realizējot vairākumu, panāca 1:1. Pēdējais vārds gan piederēja mājiniekiem – pagarinājuma trešajā minūtē Ūle Einars Andersens izrāva norvēģiem uzvaru.

Pirmajā duelī norvēģi svinēja panākumu papildlaikā ar 4:3.

Par Latvijas izlases zaudējumu (0:4) pret Šveici jau ziņojām.

Atgādināsim, ka Latvijas valstsvienība pēdējās divas pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta aizvadīs tieši pret Norvēģiju. Tās paredzētas 3. un 4. maijā, “Arēnā Rīga”.