Latvijas izlase nespēj uzlauzt Šveices aizsardzību un cieš otro zaudējumu divās dienās

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, pārbaudes spēlē ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) viesos piekāpās Šveices hokejistiem.

Šī kļuva par komandu otro savstarpējo spēli divās dienās. Vakar pārāka izrādījās Šveice.

Jau devītajā minūtē Romāns Lefels atklāja rezultātu, pārspējot aizsegto Elvi Merzļikinu. Astoņas minūtes vēlāk Tobiass Geizers dubultoja pārsvaru, taču vārtu guvums netika ieskaitīts, jo pēc videoatkārtojuma skatīšanās konstatēja, ka Merzļikins tika traucēts.

Latviešiem otrās trešdaļas ievadā trīsreiz bija iespēja spēlēt vairākumā, taču rezultāts palika nemainīgs. Vēlāk noraidījumu saņēma Markuss Komuls, ko izmantoja šveicietis Dario Simons, kurš panāca 2:0. Pašās trešdaļas beigās Dominiks Egli saņēma divas soda minūtes par ripas izmešanu.

Trešo periodu Latvija iesāka vairākumā, taču vēlaizvien nespēja gūt pirmos vārtus. Piektajā minūtē Fabrīss Hercogs aizskrēja pretuzbrukumā divatā pret vienu, un precīzi trāpīja tuvajā Latvijas vārtu stūrī. Pēdējā minūtē Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču Latvijai veiksmīgi nesekmējās – 18 sekundes līdz pamatlaika beigām Tino Keslers meta ripu no viduszonas un ieraidīja to tukšā latviešu cietoksnī.

Latvijas vārtus visa mača garumā sargāja Elvis Merzļikins, kurš tika galā ar deviņiem no 12 metieniem (75%). Tikmēr Šveices vārtu drošība tika uzticēta pieredzējušajam Reto Berram, viņam atvairot visus 24 metienus.

Par Latvijas labāko spēlētāju šajā mačā tika atzīts Renārs Krastenbergs. Viņš 17:25 minūtēs veica divus metienus pa vārtiem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu “-2”.

Latvijas izlase pēdējās divas pārbaudes spēles aizvadīs 3. un 4. maijā, kad “Arēnā Rīga” uzņems Norvēģijas valstsvienību.

Vītoliņa vadītā komanda aizvadījusi sešus no astoņiem šopavasar paredzētajiem pārbaudes mačiem. Atgādināsim, ka gatavošanās cikla sākumā Latvijas valstsvienība divreiz ar 3:2 bullīšos pārspēja Austrijas hokejistus, bet pēc tam divreiz (ar 2:3 papildlaikā un 2:3 pamatlaikā) piekāpās Somijas izlasei.

Pasaules čempionāts Čehijā sāksies 10. maijā. Tas norisināsies Prāgā un Ostravā.

Latvijas valstsvienība savas spēles aizvadīs B grupā, Ostravā spēkojoties pret ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.