Latvijas PČ pretiniecei Somijai pievienosies vēl četri olimpiskie čempioni

Somijas Hokeja federācija paziņojusi, ka Somijas izlasei, kas turpina gatavošanos šopavasar savās mājās notiekošajam pasaules čempionātam, nākamnedēļ pievienosies vairāki Pekinas olimpisko spēļu čempioni.

Somijas valstsvienības treniņnometni pēc brīvdienām papildinās septiņi spēlētāji. Viņu vīdu būs četri Pekinas olimpisko spēļu čempioni – aizsargs Ate Ohtamā, kā arī uzbrucēji Toni Rajala, Saku Menalanens un Valteri Filpula, kurš Pekinā bija savas izlases kapteinis.

Tāpat Somijas valstsvienībai pievienosies aizsargs Vili Sarijarvi, kā arī uzbrucēji Jere Innala un Jere Sallinens. Olimpiskajai čempionei nepalīdzēs uzbrucējs Īro Pakarinens. Tāpat nespēlēs aizsargs Nuti Vitasalo, kurš ceturtdienas mačā pret Dānijas valstsvienību guvis savainojumu.

Somijas izlasei 21. un 22. aprīlī paredzētas pārbaudes spēles pret Norvēģijas valstsvienību. Somijas izlases provizoriskajā sastāvā dalībai šiem mačiem iekļauti 14 olimpiskie čempioni – divi vārtsargi, trīs aizsargi un deviņi uzbrucēji.

No Somijas valstsvienības olimpiskā sastāva mačos pret norvēģiem plāno piedalīties vārtsargi Juho Olkinuora un Franss Tuohimā, aizsargi Niklass Frimans, Jūso Hietanens un Ate Ohtamā, kā arī uzbrucēji Miro Altonens, Niko Ojameki, Hanness Bjorninens, Toni Rajala, Valteri Filpula, Sakari Manninens, Tēmu Hartikainens, Saku Menalanens un Harri Pesonens.

Atgādināsim, ka Somijas izlase nesen aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Dānijas hokejistiem. Somi abos mačos izcīnīja uzvaras, taču panākumi nenāca viegli. Pirmajā spēlē Somija bija pārāka bullīšos ar 4:3, bet otrajā mačā olimpiskie čempioni uzvarēja ar 1:0.

Pasaules čempionāts Somijā sāksies jau 13. maijā. Mājinieki tajā spēlēs B apakšgrupā kopā ar Latvijas valstsvienību. Abas izlases savā starpā tiksies jau turnīra otrajā dienā. Vēl B apakšgrupā spēlēs arī ASV, Čehijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Lielbritānijas un Austrijas hokejisti.

Autors: Rainers Rogs Avots: Leijonat.fi

Komentāri (0)