Somija pirmajā pārbaudes spēlē izglābjas no zaudējuma Dānijai

Gatavojoties 2022. gada pasaules čempionātam, šodien pirmo pārbaudes spēli aizvadīja Somijas un Dānijas hokeja izlases. Somi grūtā mačā atspēlējās pēdējā pamatlaika minūtē un beigu beigās izcīnīja uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (1:2, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0).

Olivers Joakims Larsens jau mača 22. sekundē izvirzīja Dānijas izlasi vadībā. Emils Erholcs, spēlējot skaitliskajā vairākumā, septītajā minūtē panāca izlīdzinājumu, taču Malte Setkovs 13. minūtē atguva dāņiem minimālu pārsvaru.

Pamatlaika vidū Nikolajs Krags Kristensens panāca jau 3:1 un pirmoreiz mačā izvirzīja Dānijas valstsvienību vadībā ar divu vārtu pārsvaru, taču pēdējā trešdaļā somi spēja atspēlēties.

Petrus Palmu 47. minūtē izcēlās skaitliskajā vairākumā, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, bet pēdējā pamatlaika minūtē Tēmu Hartikainens panāca neizšķirtu un izrāva papildlaiku.

Pagarinājumā nevienai no izlasēm neizdevās gūt vārtus, bet pēcspēles metienu sērijā somi bija pārāki. Somijas hokejisti realizēja trīs no pieciem bullīšiem, bet dāņi bija precīzi divos no pieciem mēģinājumiem.

Uzvaru olimpiskajiem čempioniem pēcspēles metienu sērijā atnesa aizsargs Sami Vatanens. Rīt pulksten 16:00 abas izlases mērosies spēkiem atkārtoti.

Autors: Rainers Rogs Avots: Leijonat.fi