Krievija piekāpjas 11 vārtu spēlē, dāņi vēlreiz pārsteidz

Pekinas olimpiskajās spēlēs tika aizvadīti divi B grupas mači. Visām valstvienībām šīs kļuva par trešajām spēlēm grupu turnīrā.

Krievijas izlase papildlaikā ar 5:6 (1:1, 1:2, 3:2, 0:1) piekāpās Čehijai.

Piektajā minūtē Vladimirs Tkačovs atklāja rezultātu, izraujoties cauri Čehijas aizsardzībai. Septiņas minūtes vēlāk, bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Tomašs Kundrāteks ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēja Ivanu Fedotovu, realizējot vairākumu.

Otrās trešdaļas vidusdaļā Ņikita Ņesterovs izvirzīja krievus vadībā. Trešdaļas 18. minūtē Dmitrijs Voronkovs nospēlēja rupji un tika noraidīts līdz spēles beigām, atstājot Krieviju uz 5 minūtēm mazākumā, ko čehi izmantoja, gūstot divus vārtus. No sākuma pieredzējušais Dāvids Krejči panāca izlīdzinājumu, bet pēc tam Mihaels Spačeks pirmoreizi spēlē izvirzīja Čehiju vadībā.

Trešajā periodā notika vārtu bums. No sākuma aizsargs Lukašs Kloks panāca 4:2, bet pēc tam Krievija sešu minūšu laikā guva trīs vārtus, izceļoties Kirilam Semjonovam, Arsēnijam Gricjukam un Andrejam Čibisovam. Taču jau pusminūti vēlāk Tomašs Hika panāca 5:5. Uzvarētājs tika noskaidrots papildlaikā, kur pēc Aleksandra Ņikišina noraidījuma, Lukašs Šulāks izmantoja izdevību un atnesa Čehijai uzvaru.

Čehijas vārtsargs Šimons Hrubecs atvairīja 24 no 29 metieniem, taču Krievijas ripu ķērājs Fedotovs tika galā ar 35 raidījumiem no 41.

Savukārt, citā mačā Dānija pārsteidzoši apspēlēja Šveici ar 5:3 (1:0, 0:3, 2:2).

Rezultātu piecas minūtes līdz 1. perioda beigām atklāja Enzo Korvi. Otrajā trešdaļā dāņi ātri guva divus atbildes vārtus, 46. sekundē Peteram Reginam vairākumā panākot izlīdzinājumu, bet 21 sekundi vēlāk Frederiks Storms izvirzīja Dāniju vadībā. Perioda turpinājumā Mikels Bedkers panāca 3:1 Dānijas labā. Bet jau 3. perioda sākumā Nikolajs Meijers guva Dānijas ceturtos vārtus. Tiesa, šveiciešiem divus vārtus atgūt izdevās, izceļoties Romeinam Lēfelam un Fabricem Hercogam. Storms pēdējā minūtē ieraidīja ripu tukšos vārtos, iemetot savu otro golu.

No B grupas ceturtdaļfinālā pārliecinoši iesoļo Krievijas izlase ar 7 punktiem pēc 3 spēlēm, otrajā vietā ar ar sešiem punktiem Dānijas izlase, trešajā ar 4 punktiem palika Čehija un pēdējā pozīcijā ar vienu punktu – Šveices izlase.