Bļugers: Kad sākās kautiņš, nesapratu, ka man pretī Balinskis

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Vankūveras “Canucks” latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers pēc regulārā čempionāta spēles pret Uvja Balinska Floridas “Panthers” vienību sniedza komentāru sarunā ar preses dienestu.

Jau ziņojām, ka “Canucks” izcīnīja uzvaru papildlaikā ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0). Bļugers pirmā perioda 12. minūtē atklāja mača rezultātu.

Bļugers izslidoja no aizvārtes un iestūma ripu vārtu stūrī – sākotnēji šķita, ka Sergejs Bobrovskis apstādināja ripu, taču pēc video atkārtojuma caurskates tika noskaidrots, ka ripa tomēr šķērsoja vārtu līniju.

“No sākuma šķita, ka ripa šķērsoja līniju, taču tad ieraudzīju, ka Bobrovskis atvairīja. Nedaudz sabēdājos, ka ripa netika vārtos. Pieslidoju pie soliņa, tad puiši man pateica, ka bija gols.

Laba sajūta izcīnīt uzvaru. “Panthers” ir laba komanda, spēlējām diezgan vienlīdzīgi. Trešajā periodā labi aizsargājāmies, menedžējām spēli. Mums bija vairākas spēles, kur bijām tuvu uzvarai, taču visu laiku mazliet pietrūka. Domāju, ka mūsu pašpārliecinātībai ir ļoti labi izcīnīt šo uzvaru,” par maču izsakās Bļugers.

Spēles otrajā trešdaļā Teodors Bļugers un Uvis Balinskis, devoties aizstāvēt komandas biedrus, nometa cimdus un izkāvās viens ar otru.

Šis bija vēsturē pirmais kautiņš NHL starp diviem Latvijas hokejistiem.

Dūru cīņa ilga aptuveni 20 sekundes un tās beigās Bļugers uz ledus nogāza Balinski. Abi hokejisti par kautiņu saņēma piecas soda minūtes.

“Mēs esam draugi. Uz ledus mazliet saķērāmies, es pat nesapratu, ka tas ir Uvis no sākuma. Nebija nekāds trakais kautiņš, bet tāpat interesanti,” komentē Bļugers.

Pēc spēles Bļugers ar Balinski satikās arēnas koridorī un draudzīgi apskāvās, parunājoties latviešu valodā.

“Panthers” ar septiņiem punktiem sešās spēlēs atrodas trešajā vietā Austrumu konferencē, bet “Canucks” ar četriem punktiem četros mačos ieņem 12. pozīciju Rietumu konferencē.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Vankūveras "Canucks"