Bebkoks: Sievai apsolīju, ka 60 gadu vecumā beigšu karjeru

Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” jaunais galvenais treneris Maiks Bebkoks intervijā ar “NHL.com” runāja par laiku, ko pavadījis bez darba un atgriešanos NHL apritē.

“Mana dzīve pēdējos gados bijusi vienkārša – esmu pavadījis laiku kopā ar ģimeni, devies medībās, slēpojis gan uz kalna, gan ar ūdensslēpēm. Šīs lietas man nes prieku. Sievai apsolīju, ka 60 gadu vecumā beigšu karjeru un šie trīs ar pusi gadi bijuši kā svētība no Dieva. Kāpēc atgriezos? Labs jautājums,” vēstīja treneris.

“Žaks Lemērs man reiz teica, ka labākais laiks, kad būt trenerim NHL, ir, kad visi rēķini samaksāti un esi uzvarējis visu, ko vien iespējams uzvarēt. Tad vari atslābināties un izbaudīt trenēšanu,” atklāja Bebkoks.

Bebkoks arī atklāja, ka kāda NHL komanda viņam piedāvāja darbu uzreiz pēc tam, kad viņu atlaida Toronto “Maple Leafs”, taču viņš piedāvājumu nepieņēma. Pagājušosezon ap Ziemassvētkiem viņam zvanījušas trīs komandas, taču pēc sarunas ar sievu viņš nepiekrita arī šiem piedāvājumiem.

Kad viņa dēls sāka strādāt Otavas “Senators” organizācijā Bebkoks atsāka skatīties spēles un palīdzēt dēlam šajā amatā: “Pēkšņi sāku skatīties visas spēles, sāku veikt pierakstus. Tas nebija mans darbs, bet atgriezos hokeja apritē un tas man lika domāt par atgriešanos,” ziņoja speciālists.

“Manuprāt, komandā ir daudz jaunu hokejistu un daudz lietu, kas palīdzēs visu ļoti ātri pavērst uz labo pusi. Redzu, ka pilsēta ir aizrauta, pēdējās astoņas no desmit spēlēm pagājušosezon bija izpārdotas, neskatoties uz to, ka komanda atradās priekšpēdējā vietā. Parasti to izdarīt ir neiespējami,” uzskatīja Bebkoks.

Trenera karjerā Bebkoks vadījis Toronto “Maple Leafs”, Detroitas “Red Wings” un Anaheimas “Mighty Ducks” vienības. Pieredzējušais speciālists 2008. gadā ar “Red Wings” izcīnīja Stenlija kausu.

Tāpat, 2009. gadā treneris ar Detroitas klubu iekļuva Stenlija kausa finālā, bet 2003. gadā Bebkoks to pašu izdarīja ar Anaheimas “Mighty Ducks”. Vērts pieminēt, ka “Mighty Ducks” komandu togad pārstāvēja arī Latvijas aizsargs Sandis Ozoliņš.

2010. un 2014. gada olimpiskajās spēlēs Bebkoks vadīja Kanādas izlasi, kas abos turnīros nopelnīja zelta medaļas. Speciālists arī trenēja zelta godalgas izcīnījušo Kanādas valstsvienību 2004. gada pasaules čempionātā.

Bebkoks ir vienīgais treneris, kurš atrodas tā saucamajā “Triple Gold Club”, jo izcīnījis gan Stenlija kausu, gan zelta medaļas olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā.

“Blue Jackets” aizvadītajā sezonā 82 spēlēs nopelnīja 59 punktus un ierindojās priekšpēdējā, 31. pozīcijā NHL.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: NHL.com

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)