Dzierkala komanda zaudē Bukarta “Ridera”, taču iekļūst Čempionu līgas finālā

Čempionu hokeja līgas otrajā pusfināla sērijas mačā Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo “AIK” no Zviedrijas mājās ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Roberta Bukarta pārstāvētajai Čehijas komandai Vitkovices “Ridera”.

Divu spēļu rezultātā uzvaru sērijā izcīna Šellefteo “AIK” ar rezultātu 5:4. Pirmajā mačā pārāka izrādījās Šellefteo komanda – 4:2.

Pirmā perioda sākumā Eliass Salomonsons izvirzīja “AIK” vadībā. 27 minūtes vēlāk Mihals Barinka realizēja vairākumu, panākot 1:1.

Trešā perioda otrajā minūtē Marcels Kalušs pirmoreiz mačā izvirzīja “Ridera” vadībā.

“AIK” vārtus sargāja Līnuss Soderstroms, atvairot 28 no 30 metieniem. “Ridera” vārtu drošība tika uzticēta Matejam Mahovskim, kurš tika galā ar 25 no 26 metieniem.

Dzierkals astoņās minūtēs un 39 sekundēs veica divus metienus pa vārtiem un bloķēja vienu sāncenšu metienu.

Pretējā komandā spēlējošais Bukarts uz laukuma atradās 17:26 minūtes, kuru laikā divreiz apdraudēja pretinieku vārtus un divus metienus bloķēja.

Dzierkals šosezon 26 mačos SHL guvis vienus vārtus, bet desmit Čempionu hokeja līgas cīņās hokejists izcēlies ar četriem precīziem metieniem un trim piespēlēm.

Savukārt, Bukarts 11 Čempionu līgas cīņās izcēlies ar diviem precīziem metieniem un piecām piespēlēm, taču 32 spēlēs Čehijas Ekstralīgā sakrājis 12 (9+3) punktus.

Finālā “AIK” spēkosies ar 2022./23. gada sezonas Šveices čempioni Ženēvas “Servette”.

Finālspēle tiks aizvadīta 20. februārī Šveices pilsētā Ženēvā.