Latvijas U-18 izlase pēdējā pārbaudē pirms PČ “sausā” zaudē Zviedrijai

Latvijas U-18 hokeja izlase šovakar pēdējā pārbaudes spēlē pirms 2024. gada U-18 pasaules hokeja čempionāta Somijas ciematā Vierumaki ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) piekāpās Zviedrijas vienaudžiem.

Rezultātu mača 19. minūtē atklāja Jaks Berglunds. Priekšpēdējā otrās trešdaļas minūtē Leo Valeniuss-Salīns dubultoja zviedru pārsvaru. Trešā perioda sākumā Valeniuss-Salīns izmantoja skaitlisko vairākumu, gūstot savus otros vārtus. Punktu spēlei 55. minūtē pielika Melvins Fernstroms.

Latvijas vārtus pirmās 33 minūtes sargāja Nils Roberts Mauriņš, atvairot 23 no 24 metieniem. Pēc tam viņu nomainījušais Mikus Vecvanags tika galā ar deviņiem no 12 metieniem.

Atgādināsim, ka Oļega Sorokina vadītā valstsvienība aprīlī aizvadīja četras pārbaudes spēles – pa divām pret Poliju un Čehiju.

Pirmajā mačā pret Poliju Latvijas jaunie hokejisti piedzīvoja zaudējumu bullīšos ar 1:2, bet otrajā spēlē svinēja pārliecinošu panākumu ar 6:2. Taču vēlāk ar 3:2 bullīšos pārspēja Čehijas vienaudžus, bet dienu vēlāk ar 1:2 atzina čehu pārākumu.

Pasaules čempionāts no 25. aprīļa līdz 5. maijam norisināsies Somijas pilsētās Espo un Vantā. Latvijas hokejisti spēlēs pret Somijas, Slovākijas, ASV un Norvēģijas vienaudžiem.

Pirmais mačs pret mājinieci Somiju paredzēts jau atklāšanas dienā – 25. aprīlī plkst. 18.00.

Latvijas U-18 izlases kandidātu saraksts pieejams šeit.