Latvijas U-18 izlase pārspēj Čehijas vienaudžus

Otro uzvaru, gatavojoties 2024. gada U-18 pasaules hokeja čempionātam, šovakar izcīnīja Oļega Sorokina vadītā Latvijas U-18 izlase, kas, spēlējot viesos, pārbaudes spēlē bullīšos ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pārspēja Čehijas vienaudžus.

Matejs Kubiesa 38. minūtē izvirzīja Čehijas izlasi vadībā, bet Mareks Daničeks 53. minūtē dubultoja mājinieku pārsvaru.

Latvijas valstsvienība gan nepadevās un panāca izlīdzinājumu. Markuss Kristiāns Sieradzkis 55. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Dmitrijs Diļevka 149 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva neizšķirtu.

Papildlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās. Līdz ar to sekoja pēcspēles metienu sērija. Tajā pārāki bija Latvijas jaunie hokejisti. Izšķirošo bullīti realizēja Maksims Haritoncevs.

Latvijas izlases vārtus sargāja Mikus Vecvanags.

Rīt, plkst. 17:30, abas komandas tiksies atkārtoti.

Atgādināsim, ka Sorokina vadītā valstsvienība iepriekšējā nedēļas nogalē aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Polijas hokejistiem. Pirmajā mačā Latvijas jaunie hokejisti piedzīvoja zaudējumu bullīšos ar 1:2, bet otrajā spēlē svinēja pārliecinošu panākumu ar 6:2.

Gatavojoties pasaules čempionātam, U-18 izlase novembrī aizvadīja U-20 turnīru Dānijā, decembrī tik rīkota nometnē Rīgā, bet februārī startēja U-18 Četru nāciju turnīrs Dānijā.

Pirms čempionāta pavasarī Latvijas valstsvienībai paredzētas vēl divas pārbaudes spēles – 12. aprīlī izbraukumā pret Čehijas U-18 valstsvienību, bet 22. aprīlī pret Zviedrijas U-18 izlasi.

Pasaules čempionāts no 25. aprīļa līdz 5. maijam norisināsies Somijas pilsētās Espo un Vantā. Latvijas hokejisti spēlēs pret Somijas, Slovākijas, ASV un Norvēģijas vienaudžiem.