Latvijas U-18 izlase pirmajā pārbaudes spēlē piekāpjas Polijas vienaudžiem (VIDEO)

Pirmo pārbaudes spēli, gatavojoties 2024. gada U-18 pasaules hokeja čempionātam, sestdien aizvadīja Oļega Sorokina vadītā Latvijas U-18 izlase, kas Daugavas Ledus hallē pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1) piekāpās Polijas vienaudžiem.

Rafals Drabiks otrā perioda ievadā izvirzīja Polijas izlasi vadībā. Pēc nedaudz vairāk nekā minūtes Latvijas valstsvienībai bija lieliska iespēja panākt uz tablo neizšķirtu, taču Dmitrijs Diļevka nerealizēja nopelnīto soda metienu.

Bruno Petrovičs 47. minūtē pēc Maksima Pumpiņa un Roberta Jāņa Poļa piespēlēm atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Pamatlaika turpinājumā abas izlases nopelnīja vairākus noraidījumus, taču nevienai no komandām neizdevās izraut uzvaru.

Arī papildlaikā vārti netika gūti. Līdz ar to sekoja bullīši. Drabiks septītajā pēcspēles metienu kārtā izrāva Polijas izlasei uzvaru. Latvijas hokejisti realizēja tikai vienu no septiņiem bullīšiem. Vienīgo reizi Polijas vārtsargu pēcspēles metienu sērijā pārspēja aizsargs Darels Uļjanskis.

Latvijas izlases vārtus visa mača garumā sargāja Mikus Vecvanags.

Svētdien, plkst. 13:00, abas komandas tiksies atkārtoti.

Gatavojoties pasaules čempionātam, U-18 izlase novembrī aizvadīja U-20 turnīru Dānijā, decembrī tik rīkota nometnē Rīgā, bet februārī startēja U-18 Četru nāciju turnīrs Dānijā.

Pirms čempionāta pavasarī Latvijas U-18 izlasei paredzētas piecas pārbaudes spēles: 6. un 7. aprīlī Daugavas ledus hallē pret Polijas vienaudžiem, 11. un 12. aprīlī izbraukumā pret Čehijas U-18 valstsvienību, bet 22. aprīlī pret Zviedrijas U-18 izlasi.

Pasaules čempionāts no 25. aprīļa līdz 5. maijam norisināsies Somijas pilsētās Espo un Vantā. Latvijas hokejisti spēlēs pret Somijas, Slovākijas, ASV un Norvēģijas vienaudžiem.