Slovākija iznīcina Norvēģiju un kopā ar Latvijas U-18 izlasi iesoļo ceturtdaļfinālā (VIDEO)

2024. gada U-18 pasaules čempionāta A grupas spēlē Norvēģijas U-18 izlase ar rezultātu 1:11 (1:5, 0:3, 0:3) kapitulēja Slovākijas vienaudžiem.

Šī uzvara ļāva Slovākijai un Latvijai iekļūt 1/4 finālā.

Slovāki iesāka maču ļoti aktīvi, pirmajās trīsarpus minūtēs gūstot trīs vārtus. Ar precīziem metieniem izcēlās Ādams Ņemecs, Mihals Lisčinskis un kapteinis Tomāšs Pobežals. Septītajā minūtē norvēģis Mikels Ēriksens vairākumā vienus vārtus atguva. Perioda 12. minūtē Fabians Ličko atgrieza Slovākijai trīs vārtu pārsvaru, piespiežot Norvēģiju veikt vārtsarga maiņu. Taču arī otrais vārtsargs diezgan ātri kapitulēja, viņu pārspējot Janam Šovanam.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Pobežals guva savus otros vārtus. 14. minūtē Tomāšs Hrenko panāca 7:1, bet 93 sekundes vēlāk Pobežals noformēja Hat-trick.

Pēc otrā perioda beigām spēle tika pārtraukta sliktas ledus kvalitātes dēļ. Mačs atsākās gandrīz stundu vēlāk.

Noslēdzošās trešdaļas vidusdaļā Nikolass Vrtiels ieraidīja ripu devīto reizi Norvēģijas vārtos. Piecas minūtes vēlāk slovāku kapteinis Pobežals guva savus ceturtos (!) vārtus spēlē. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz beigām otros vārtus guva Šovans, izmantojot skaitlisko pārsvaru.

Norvēģijas vārtos spēli sākušais Markuss Vālbergs tika galā ar astoņiem no 12 metieniem, taču vēlāk viņu nomainījušais Amunds Martinsens atvairīja

Slovākijai šī kļuva par pirmo uzvaru turnīrā, kas uzreiz nodrošināja 3. vietu grupā un vietu ceturtdaļfinālā. Tikmēr Norvēģijai, kas četrās spēlēs tika pie trīs punktiem, nāksies spēkoties par vietas saglabāšanu Elites divīzijā.