Latvijas U-20 izlase lūkos paveikt brīnumu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Šovakar Latvijas U-20 izlase aizvadīs 2024. gada U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēli, kad plkst. 18.00 Gēteborgā spēkosies ar ASV vienaudžiem.

Pasaules čempionāts Gēteborgā norisinās no 26. decembra līdz 5. janvārim. Latvijas U-20 hokeja izlases spēles pasaules čempionātā pārraidīs kanāls TV6 un portāls “tv3.lv”.

Latvijas U-20 izlase ceturtdaļfinālu sasniedza brīnumainā kārtā, pateicoties uzvarai pēdējā grupu turnīra spēlē pret Vāciju, kā arī Vācijas zaudējumam pret Kanādu.

Latvija turnīru iesāka ļoti vāji, trīs spēlēs nespējot tikt pie vārtu guvumiem. Turpretim, ielaisti tika 20 goli. Turnīra pirmajā dienā Latvija cieta sagrāvi pret mājinieci Zviedriju (0:6), bet dienu vēlāk kapitulēja pret Kanādu (0:10). Trešajā mačā Latvija piekāpās Somijai (0:4).

ASV gan šo turnīru aizvada spēcīgi, izcīnot uzvaru visās četrās spēlēs – pret Norvēģiju (4:1), Šveici (11:3), Čehiju (4:3 PL) un Slovākiju (10:2). B grupā ASV ar 11 punktiem ieņēma 1. vietu.

ASV U-20 izlase tiek uzskatīta par galveno turnīra favorītu. Uz turnīru tika atvesti divi hokejisti no Ontario hokeja līgas (OHL) un 21 no Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) hokeja līgas. Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā izvēlēti 21 no 23 sastāvā esošajiem hokejistiem.

Iepriekš U-20 pasaules čempionātos Latvija ar Vāciju spēkojusies četras reizes, visās ciešot neveikmi. 2009. gadā Latvija kapitulēja ar rezultātu 1:12, trīs gadus vēlāk ar 2:12. Latvija 2016. un 2022. gadā nodemonstrēja labāku sniegumu, zaudējot ar 1:6 un 2:5 attiecīgi.

Latvijas un ASV mača uzvarētāja pusfinālā cīnīsies pret spēles Šveice-Zviedrija uzvarētāju, taču zaudētājai turnīrs būs noslēdzies.