Latvijas U-20 izlase pārliecinoši pieveic Vāciju un saglabā izredzes uz 1/4 finālu (VIDEO)

Šovakar 2024. gada U-20 pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā Latvijas U-20 hokeja izlase ar rezultātu 6:2 (3:0, 2:1, 1:1) uzvarēja Vācijas U-20 valstsvienību.

Pirmā perioda trešajā minūtē Latvijas izlases uzbrucējs Ēriks Mateiko atklāja mača rezultātu un pārtrauca gandrīz 183 minūtes ilgušo sauso sēriju.

Desmitajā minūtē Rodžers Bukarts vairākumā dubultoja Latvijas valstsvienības pārsvaru, bet Pēteris Bulāns 14. minūtē guva trešos latviešu vārtus.

Otrās trešdaļas septītajā minūtē Samuels Šindlers spēja atgūt vienus vārtus, taču 11. minūtē Rainers Dārziņš atjaunoja Latvijas izlases trīs vārtu priekšrocību.

Sandis Vilmanis 18. minūtē realizēja divu vīru pārsvaru un izcēlās ar piekto Latvijas valstsvienības precīzo metienu.

Trešā mača nogriežņa septītajā minūtē Vilmanis guva savus otros un Latvijas izlases sestos vārtus, bet 14. minūtē Norvins Panoka samazināja latviešu pārsvaru līdz četrām ripām. Latvijas izlase gan noturēja atlikušo priekšrocību un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā!

Deivs Rolovs atvairīja 21 no 23 Vācijas izlases metieniem, bet Filips Dītls pirms nomaiņas tika galā ar 18 no 24 Latvijas valstsvienības raidījumiem. Matiass Bitners apstādināja visus četrus atlikušos metienus.

Latvijas izlase ar trim punktiem četrās spēlēs atrodas priekšpēdējā, ceturtajā vietā A grupā, bet vācieši ar trim punktiem trīs mačos ieņem pēdējo, piekto pozīciju A grupā.

Latvijas izlasei šī bija noslēdzošā spēle grupu turnīrā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, mūsu hokejistiem jācer uz Kanādas U-20 izlases panākumu pamatlaikā rītdienas spēlē pret Vācijas vienaudžiem.

Ja tomēr ceturtdaļfinālā neizdosies iekļūt, Latvijas izlasei nāksies spēlēt par palikšanu elitē pret B grupas vājāko vienību.