Latvijas studenti pamatīgi kapitulē Kanādai

ASV pilsētā Leikplesidā notiekošajā Pasaules Ziemas Universiādē graujošu zaudējumu piedzīvojusi Ģirta Ankipāna vadītā Latvijas studentu hokeja izlase, kas ar 0:9 (0:2, 0:5, 0:2) zaudēja Kanādas studentiem.

Mača sākumā Metjū Straters vairākumā atklāja spēles rezultātu. Desmit minūtes vēlāk Mets Brasārs dubultoja pārsvaru.

Otrajā trešdaļā kanādieši iznīcināja Latvijas aizsardzību un vārtus, iemetot piecus golus. No sākuma Bredijs Gilmūrs panāca 3:0, nedaudz vēlāk Straters guva savus otros vārtus, realizējot vairākumu. Piecas minūtes vēlāk Timotijs Džeims Villija Šē guva Kanādas piektos vārtus. Taču jau vienā no nākamajiem uzbrukumiem Noa Kings palielināja rezultāta starpību. Tuvojoties perioda beigām, 25 sekundes līdz sirēnai, Simons Lafrānss vairākumā septiņkāršoja pārsvaru.

Trešā petioda sestajā minūtē Džareds Dmitrivs izmantoja skaitlisko pārsvaru. Trešdaļas otrajā pusē Džonatans Jantsis uzstādīja mača gala rezultātu – 9:0.

Atgādināsim, ka pirmajā Universiādes spēlē Latvija cieta neveiksmi pret Japānu ar 3:8, otrajā duelī ar 3:2 uzveica Ukrainu, bet trešajā spēlē ar 4:3 bullīšos apspēlēja Čehiju.

Nākamo spēli Latvijas studenti aizvadīs 19. janvārī pret Zviedriju.

Latvija ar četriem punktiem pēc četrām spēlēm ieņem 4. vietu A grupas tabulā sešu komandu konkurencē. Latvijas nākamā pretiniece Zviedrija trīs spēlēs pie punktiem nav tikusi un atrodās pēdējā vietā.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF