Latvijas studentu izlase nenosargā vadību, taču bullīšos pārspēj Čehijas hokejistus

Pirmo uzvaru ASV pilsētā Leikplesidā notiekošajā Pasaules Ziemas Universiādē izcīnījusi Ģirta Ankipāna vadītā Latvijas studentu hokeja izlase, kas turnīra trešajā mačā pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) pieveica Čehijas hokejistus.

Pateicoties Riharda Liģa diviem precīzajiem metieniem mača ievadā, Latvijas studentu izlase jau 150. sekundē uz tablo panāca 2:0. Pirmās trešdaļas turpinājumā gan Matejs Novāks, realizējot skaitlisko vairākumu, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 1:2.

Vojteks Komareks 26. minūtē vienādos sastāvos panāca jau izlīdzinājumu (2:2), bet Kaspars Ziemiņš 36. minūtē, izceļoties vairākumā, atguva mūsējiem minimālu pārsvaru – 3:2. Trešā perioda vidū Štepans Tureks panāca uz tablo atkal neizšķirtu (3:3).

Uzvarētāju neizdevās noskaidrot ne pamatlaikā, ne papildlaikā. Pēcspēles metienu sērijā Latvijas studentu izlase realizēja divus no četriem bullīšiem un nodrošināja panākumu ar 4:3. Mūsējo rindās savus pēcspēles metienus realizēja pamatlaikā vārtus guvušie Liģis un Ziemiņš.

Mūsu izlases vārtos lielisks atkal bija Mariuss Bajaruns-Galejs, kurš atvairīja 35 no 38 (92,11%) pretinieku hokejistu mestajām ripām un pēcspēles metienu sērijā tika galā ar visiem četriem čehu izpildītajiem bullīšiem. Latvijas hokejisti atbildēja ar 25 metieniem.

Ankipāna vadītajai komandai šis bija otrais panākums trijās aizvadītajās turnīra spēlēs. Latvijas studentu izlase ar trijos mačos izcīnītiem četriem punktiem šobrīd ieņem trešo vietu A apakšgrupā. Mūsējie spēlē vienā grupā ar Čehiju, Zviedriju, Kanādu, Japānu un Ukrainu.

Pasaules Ziemas Universiādes hokeja turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās. B apakšgrupā cīnās ASV, Lielbritānija, Slovākija, Kazahstāna, Dienvidkoreja un Ungārija. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā.

Nākamo spēli Ankipāna vadītā komanda aizvadīs 17. janvārī, kad pulksten 20:00 tiksies ar Kanādas hokejistiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: Lakeplacid2023.com