Latvijas studentu izlase Universiādes ievadā piedzīvo sagrāvi pret Japānu

Pirmo spēli ASV pilsētā Leikplesidā notiekošajā Pasaules Ziemas Universiādē aizvadījusi Ģirta Ankipāna vadītā Latvijas studentu hokeja izlase, kas turnīra ievadā ar 3:8 (1:1, 0:4, 2:3) piedzīvoja sagrāvi pret Japānas komandu.

Japāņi astotajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, atklāja mača rezultātu, taču vadībā neatradās ilgu laiku. Edgars Kazaks pēc 67 sekundēm atbildēja ar gūtiem vārtiem vairākumā un panāca izlīdzinājumu – 1:1. Pirmā perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās.

Latvijas studentu izlasei pagalam neveiksmīga izvērtās otrā trešdaļa. Japānas komanda otrā perioda 22. sekundē atguva minimālu pārsvaru (2:1), bet trešdaļas turpinājumā guva vēl trīs vārtus un panāca pārliecinošo 5:1.

Pateicoties Renāra Ciprusa un Aleksandra Biškina precīzajiem metieniem, Ankipāna vadītā komanda trešā perioda ievadā panāca visnotaļ cerīgo 3:5, taču mača turpinājumā japāņi guva trīs bezatbildes vārtus un svinēja pārliecinošu uzvaru – 8:3.

Pasaules Ziemas Universiādes hokeja turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās.

Latvijas studenti spēlē A apakšgrupā kopā ar Zviedrijas, Čehijas, Kanādas, Japānas un Ukrainas hokejistiem. Tikmēr B grupā cīnās ASV, Lielbritānija, Slovākija, Kazahstāna, Dienvidkoreja un Ungārija. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā.

Nākamo maču Ankipāna vadītā komanda aizvadīs 14. janvārī, kad pulksten 23:30 tiksies ar Ukrainas hokejistiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: Lakeplacid2023.com