Latvijas studenti divreiz atspēlējas un papildlaika pēdējā sekundē izrauj uzvaru

Pirmo uzvaru ASV pilsētā Leikplesidā notiekošajā Pasaules Ziemas Universiādē izcīnījusi Ģirta Ankipāna vadītā Latvijas studentu hokeja izlase, kas turnīra otrajā mačā smagā cīņā papildlaikā ar 3:2 (0:1 0:0 2:1, 1:0) pārspēja Ukrainas hokejistus.

Ukrainas izlase jau devītajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet pēc tam uz tablo ilgu laiku rezultāts saglabājās nemainīgs. Latvijas komandai izdevās panākt izlīdzinājumu vien 44. minūtē, kad precīzs bija Rihards Liģis – 1:1.

Nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām ukraiņi, realizējot skaitlisko vairākumu, otro reizi mačā izvirzījās vadībā (2:1), taču pēc nieka 27 sekundēm Liģis atbildēja ar saviem otrajiem vārtiem spēlē un vairākumā panāca 2:2.

Uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Tā pēdējā sekundē Deniss Vilmans, spēlējot skaitliskajā vairākumā, izrāva Latvijas izlasei uzvaru ar 3:2 un atnesa Ankipāna vadītajai komandai pirmo panākumu turnīrā.

Mūsējo vārtos lielisku maču aizvadīja vārtsargs Mariuss Bajaruns-Galejs, kurš atvairīja 45 no 47 (95,74%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem. Latvijas komanda šoreiz atbildēja vien ar 22 metieniem.

Atgādināsim, ka Ankipāna padotie turnīra ievadā ar 3:8 piedzīvoja sagrāvi pret Japānas hokejistiem.

Pasaules Ziemas Universiādes hokeja turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās.

Latvijas studentu izlase spēlē A apakšgrupā kopā ar Zviedrijas, Čehijas, Kanādas, Japānas un Ukrainas hokejistiem. Tikmēr B grupā cīnās ASV, Lielbritānija, Slovākija, Kazahstāna, Dienvidkoreja un Ungārija. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā.

Nākamo maču Ankipāna vadītā komanda aizvadīs jau svētdien (15. janvārī), pulksten 20:00 tiekoties ar Čehijas hokejistiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: Lakeplacid2023.com