Latvijas izlasei pēc nokdauna pret Čehiju cīņa ar Austrijas valstsvienību

Latvijas hokeja izlase Somijā notiekošajā Pasaules hokeja čempionātā šodien pulksten. 20:20 aizvadīs svarīgu piekto maču turnīrā, tiekoties ar Austrijas valstsvienību.

Latvijas izlase pirmajā turnīra spēlē ar rezultātu 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) piekāpās ASV, bet pēc tam ar 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) atzīts mājinieku somu pārākums. Trešo spēli pret Norvēģiju gan izdevās uzvarēt ar rezultātu 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), bet ceturtajā mačā neveiksmīgs pirmais periods noveda pie zaudējuma Čehijai ar 1:5 (0:5, 0:0, 1:0),

Tikmēr Austrija šajā čempionātā pirmajā mačā atzina Zviedrijas pārākumu ar 1:3 (1:2, 0:1, 0:0), vien papildlaikā piekāpās ASV ar 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:1), bet pārsteidzosi uzvarēja Čehijas izlasi pēcspēles metienos ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0), kā arī spraigā cīņā ar 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) zaudēja Norvēģijai.

Latvijas izlases vārtsargs šajam mačam vēl nav zināms. Mačā pret Čehiju Elvis Merzļikins pirmajā trešdaļā ielaida piecas ripas, bet Artūrs Šilovs, kurš nomainīja Merzļikinu otrajā periodā atstāja savu cietoksni neieņemtu.

Kā jau ziņojām, bijušais Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis uzskatīja, ka vārtos spēlē pret Austriju jābūt Merzļikinam.

Vēsturiski Latvijas izlasei austrieši ir bijuši parocīgi pretinieki, mūsu komandai izcīnot panākumu sešos no astoņiem mačiem.

Latvijas izlases sastāvs 2022. gada pasaules čempionātam:

Vārtsargi – Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Artūrs Šilovs (Abotsfordas “Canucks”, AHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA);

Aizsargi – Jānis Jaks (“Sochi”, KHL), Kārlis Čukste (Lahti “Pelicans”, Somija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (“Orebro”, Zviedrija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice);

Uzbrucēji – Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL), Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vitkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Noršēpingas “Vita Hasten”, Zviedrija2), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice),  Oskars Lapinskis (Langnavas “Tigers”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija2).