Dārziņš: Spēlētāji, no kuriem nācās šķirties, arī ir daļa no komandas

Latvijas hokeja izlases treneris Lauris Dārziņš sarunā ar “TV3” raidījumu “900 sekundes” pastāstīja par valstsvienības gatavību 2024. gada pasaules čempionātam hokejā.

Šodien, 7. maijā, tiks paziņots Latvijas izlases sastāvs. Divas dienas vēlāk, 9. maijā, izlase dosies uz pasaules čempionāta norises vietu – Ostravu.

“Pirms čempionāta esam patīkami satraukti, vēl jāpadara pēdējie mazie darbiņi. Kopumā komanda ir izveidojusies un gatava čempionātam,” vēsta treneris.

Latvijas hokeja izlase pavasarī aizvadījusi astoņas pārbaudes spēles, pa divām reizēm tiekoties ar Austrijas izlasi (3:2 PM, 3:2 PM), Somijas valstsvienību (2:3 PL, 2:3), Šveices hokejistiem (1:5, 0:4), un ar Norvēģiju (0:1 PL, 8:0).

“Patīkami pabeigt pārbaudes spēļu ciklu uz jaudīgas nots, it īpaši Latvijas svētkos. Atmosfēra “Arēnā Rīga” bija elektrizēta. Mēs guvām daudz pozitīvu enerģiju. Bija dažādas spēles, uzvaras un zaudējumi. Pārbaudes spēlēs nav tabula, kurā mēs varam būt augstāk vai zemāk. Tas ir cikls, kurā mēs veidojam komandu. Arī zaudētajās spēlēs izkristalizējās lietas, pie kurām jāpiestrādā,” saka Dārziņš.

Pirmo spēli pasaules čempionātā Latvija aizvadīs 11. maijā pret Polijas izlasi, kas gadu atpakaļ iekļuva Elites divīzijā.

“Ir tāda sajūta, ka šogad visas komandas jaudīgi komplektējas. Iespējams, tāpēc, ka tuvojas Olimpiskās spēles. Daudziem ir sapnis aizbraukt uz turieni. TOP komandas ir pārblīvētas ar izciliem spēlētājiem. Gaidāms jaudīgs hokejs. Pagājušajā gadā arī bija labs čempionāts un mēs tur neapjukām un izcīnījām kārotās medaļas. Arī šogad mērķēsim uz zvaigznēm,”

“Es domāju, ka Polija mūs kā izlasi ļoti respektē. Esam maza nācija, kas tik ilgu laiku spēj būt veiksmīgi augstā līmenī. Viņiem noteikti par labu nāks līdzjūtēji, kas turpat pāri robežai atrodas, un dosies atbalstīt kuplā skaitā. Viņi mūs ciena, mēs arī cienam jebkuru pretinieku. Polija ir nopietns pretinieks ar ļoti labi ekonomiski attīstītu valsti. Polijā vietējais hokeja čempionāts ar katru gadu kļūst tikai spēcīgāks, tā ir augšupejoša līga.

“Mēs esam laba, pārliecināta komanda, labi sagatavojušies. Šovakar mēs ar komandu iesim uz teātri, lai saliedētos, tur režisors ir uzrakstījis, kā tā izrāde beigsies, taču sports ir interesants ar neparedzamību. Nevaru iedomāties, kurai lietai treniņos neesam pieskārušies,” atklāj bijušais Latvijas izlases hokejists.

Dārziņš arī atklāja, ka valstsvienības sastāvā tiks atstātas pāris brīvas vietas Ziemeļamerikā spēlējošajiem Latvijas hokejistiem.

“Mums ir spēcīgi pāris ziemeļamerikāņi, kuri spēlē Play-off, tāpēc atstāsim viņiem pāris pozīcijas. Pēdējās pārbaudes spēlēs sastāvs izkristalizējās. Šodien oficiālajā preses konferencē tiks salikti visi punkti uz “i”. Mums nācās šķirties no dažiem spēlētājiem, bet arī viņi ir daļa no komandas. Vairākiem spēlētājiem pievīla veselība, bet pasaules čempionāts ir grūts turnīrs, jo desmit dienās jāaizvada septiņas spēles. Braucam ar to komandu, kas, mūsuprāt, būs spējīga izturēt spiedienu,” par sastāva izvēli stāsta Dārziņš.

“Mēs sirdī ticam, ka varam atkārtot [2023. gadā sasniegto], ar jebkuru pretinieku cīnīties. Mērķis ir čempionātu pabeigt ar uzvaru. Pagājušajā gadā tas izdevās spēlē par 3. vietu,” sarunu noslēdz Dārziņš.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Latvijas valstsvienība savas spēles aizvadīs B grupā, Ostravā spēkojoties pret ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases kandidātu saraksts

Autors: Rems Ratņikovs Avots: 900 sekundes

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)