Polijas izlase pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma atgriezīsies elites divīzijā (VIDEO)

Polijas hokeja izlase šodien Notingemā notiekošajā ⅠA divīzijas pasaules čempionātā ar 6:2 (0:1, 4:0, 2:1) sakāva Rumānijas hokejistus un izcīnīja ceļazīmi uz elites divīziju.

Balāžs Petērs desmitajā minūtē izvirzīja rumāņus vadībā (1:0), bet otrajā periodā poļi guva četrus bezatbildes vārtus, izceļoties Gžegožam Pasjutam, Bartlomejam Jeziorskim, Bartožam Fraško un Alanam Liščarskim, un panāca uz tablo pārliecinošo 4:1.

Balāžs Gajdo 55. minūtē rumāņiem vienus vārtus atguva (2:4), bet pēdējais vārds mačā piederēja poļiem. Kristians Dziubinskis 59. minūtē ar metienu tukšos pretinieku vārtos atjaunoja Polijai trīs vārtu pārsvaru (5:2), bet Kamils Valega 36 sekundes līdz pamatlaika beigām panāca 6:2 un pielika mačam punktu.

Uzvarētāju rindās pa trīs (1+2) punktiem sakrāja Fraško un Dziubinskis, bet Pasjuts atzīmējās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Pateicoties šim panākumam, Polijas valstsvienība ieguva ceļazīmi uz 2024. gada pasaules čempionātu elites divīzijā. Iepriekšējo reizi poļi spēlēja Elitē 2002. gadā.

Otru ceļazīmi uz elites divīziju šovakar savā starpā sadalīs Lielbritānijas un Itālijas hokejisti.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF