Austrija pārsteidz ASV un izcīna pirmo punktu PČ (VIDEO)

Otro uzvaru divās aizvadītajās spēlēs 2022. gada pasaules hokeja čempionātā Somijā izcīnījusi ASV izlase, kas šodien B apakšgrupas dienas otrajā spēlē tikai papildlaikā ar 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) pieveica Austrijas hokejistus.

Amerikāņi ļoti nepārliecinoši aizvadīja maču un otrajā periodā nonāca iedzinējos ar 0:2. Austrijas izlasi vadībā jau cīņas 15. minūtē izvirzīja Benjamins Nisners, bet 35. minūtē austriešu pārsvaru dubultoja Pauls Hūbers.

Austrijas valstsvienības prieki gan nebija ilgi, jo jau pēc 17 sekundēm Kīfers Belouss guva pirmos vārtus amerikāņu labā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Savukārt 49. minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, 2:2 panāca Adams Godets.

Pamatlaika pēdējā minūtē austrieši ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču nespēja izraut uzvaru ne pamatlaikā, ne papildlaikā. Par to nācās dārgi samaksāt pagarinājuma ceturtajā minūtē, kad Luks Hjūzs pretuzbrukumā izrāva ASV izlasei uzvaru ar 3:2.

Amerikāņi svinēja otro panākumu pasaules čempionātā. Atgādināsim, ka čempionāta ievadā viņi ar 4:1 pārspēja Latvijas valstsvienību. Tikmēr Austrijas hokejisti ieguva pirmo punktu turnīrā. Austrieši čempionātu sāka ar 1:3 zaudējumu pret Zviedrijas izlasi.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF