Trīs no trīs: “Zemgale/LBTU” uzvar Jelgavā un dosies uz Grenobli

Šovakar Latvijas komanda “Zemgale/LBTU” Jelgavas ledus hallē noslēdza cīņu IIHF Kontinentālā kausa otrās kārtas C grupā.

Jelgavnieki tikās ar Slovēnijas komandu “Celje”, kuru pārstāv latviešu uzbrucējs Mikus Mintautišķis, un izcīnīja uzvaru ar 4:1. Pirms šī mača kļuva skaidrs, ka Latvijas čempioniem pietiek ar vienu iegūtu punktu, lai svinētu uzvaru grupā.

Pirmajā trešdaļā Kristiāns Zelts atklāja rezultātu, bet Mintautišķis panāca 1:1. Mirkli vēlāk Daniels Andersons mazākumā atjaunoja vadību. Otrajā periodā vārti netika gūti, bet mača noslēdzošajā trešdaļā vispirms Kevins Strādnieks panāca 3:1, bet vēlāk Mārtiņš Porejs guva ceturtos vārtus.

Par turnīra labāko vārtsargu un arī MVP tika atzīts jelgavnieku komandas vārtsargs Rihards Cimermanis.

Jelgavas komanda turnīra pirmajās divās spēlēs tika pie uzvarām. Pirmajā dienā “Zemgale/LBTU” ar 3:1 pārspēja Brašovas “Corona” vienību no Rumānijas, bet otrajā mačā ar minimālu pārsvaru 2:1 tika uzvarēta  Ljēžas “Bulldogs” no Beļģijas. Posmā Jelgavas klubs ar 9 punktiem ieņēma pirmo vietu.

Kontinentālā kausa izcīņas trešās kārtas E grupā iekļuva Jelgavas posma uzvarētāji, proti, “Zemgale/LBTU”. E grupas spēles tiks aizvadītas Francijas pilsētā Grenoblē.

E grupā sev vietu nodrošinājušas jau trīs komandas – Lielbritānijas klubs Kardifas “Devils”, “Nomada” no Kazahstānas un mājiniece Grenobles “Les Brleurs De Loups”.

D grupā uzvaru izcīnīja “Ferencvárosi Torna Club”, sakrājot maksimāli iespējamos deviņus punktus. Otrajā vietā ierindojās Kauņas “City” ar četriem punktiem. Trešajā vietā palika “Sokil” ar trīs punktiem un pēdējo vietu ieņēma “Crvena Zvezda” ar diviem punktiem.