Latvijas PČ pretiniece Francija pārsteidz Šveici, Slovākija rezultatīvā mačā uzveic Vāciju (VIDEO)

Gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, pārbaudes spēles sestdien aizvadīja vairākas gaidāmā turnīra Latvijas valstsvienības pretinieces.

Vācijas izlase, spēlējot mājās, papildlaikā ar 4:5 (0:1, 3:2, 1:1, 0:1) piekāpās Slovākijas valstsvienībai.

Mājinieki divreiz atspēlējās un 35. minūtē pirmoreiz izvirzījās vadībā, panākot 3:2, taču slovāki trešā perioda ievadā atguva minimālu pārsvaru. Vācieši 51. minūtē, gūstot vārtus mazākumā, atjaunoja uz tablo neizšķirtu. Pagarinājuma trešajā minūtē Martins Faško-Rudašs izrāva viesiem uzvaru.

Slovākijas izlases sastāvā pa trīs (1+2) punktiem sakrāja Roberts Lantoši un Jozefs Balāžs. Tikmēr mājinieku rindās rezultatīvākais bija Marks Mihaelis, kurš izcēlās ar vāriem un rezultatīvu piespēli.

Atgādināsim, ka abu izlašu pirmajā savstarpējā spēlē Vācijas hokejisti svinēja pārliecinošu panākumu ar 7:3.

Gan Vācija, gan Slovākija gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Latvijas valstsvienību.

Šveices izlase, spēlējot mājās, vien papildlaikā ar 3:2 (0:2, 2:0, 0:0, 1:0) pārspēja Francijas hokejistus.

Nikolass Rics 13. minūtē izvirzīja francūžus vadībā, bet pēc 133 sekundēm Luks Farnjē dubultoja viesu pārsvaru. Kalvins Tīrkaufs 24. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Savukārt Tailers Mojs otrās trešdaļas vidū, realizējot vairākumu, panāca 2:2. Pagarinājuma trešajā minūtē Tobiass Geisers atnesa mājiniekiem panākumu.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais bija Svens Sentelers, kurš atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Sentelers asistēja Šveices valstsvienības otrajos un trešajos gūtajos vārtos.

Abu izlašu pirmajā duelī šveicieši uzvarēja ar 2:0.

Nākamās pārbaudes spēles Šveices hokejisti aizvadīs 26. un 27. aprīlī, kad savā laukumā uzņems Latvijas valstsvienību.

Mūsu hokejisti pasaules čempionātā šogad spēlēs vienā apakšgrupā ar Franciju.

Čehijas izlase viesos ar 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) uzveica Austrijas valstsvienību.

Niko Feldners 14. minūtē atklāja mača rezultātu, taču Daniels Gazda pirmās trešdaļas izskaņā panāca 1:1. Jakubs Rihlovskis, realizējot vairākumu, 25. minūtē pirmoreiz mačā izvirzīja čehus vadībā, bet pamatlaika vidū, gūstot savus otros vārtus mačā, Rihlovskis panāca viesiem divu vārtu pārsvaru. Lai gan Leons Valners 58. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, čehi nosargāja uzvaru.

Rihlovskis šajā mačā izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Pirmajā savstarpējā spēlē Čehijas hokejisti bija pārāki ar 5:1.

Savukārt Ungārijas izlase savā laukumā ar 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) apspēlēja Norvēģijas valstsvienību.

Kristofs Paps pirmā perioda vidū atklāja mača rezultātu, bet Isvans Sofrons 15. minūtē dubultoja mājinieku pārsvaru. Kristiāns Nadjs 35. minūtē panāca uz tablo jau 3:0, taču norvēģi pēdējā trešdaļā divus vārtus atguva, precīziem esot Tobiasam Bjerke Larsenam un Tomasam Bergam-Paulsenam.

Abu izlašu pirmajā duelī ungāri svinēja panākumu ar 2:1.

Jāpiebilst, ka Norvēģijas valstsvienībai pagaidām nav pievienojušies daudzi vadošie spēlētāji, jo šobrīd vēl norisinās Norvēģijas čempionāta finālsērija.