Kanādas izlase pārbaudes spēlē pieveic tikko Elites divīziju sasniegušo valstsvienību

Šodien Budapeštā, gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, Kanādas izlase ar rezultātu 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) apspēlēja mājinieci Ungārijas izlasi.

Mačs norisinājās Budapeštas arēnā “MVM Dome”, kuru apmeklēja 14925 skatītāju – jauns rekords. Gadu atpakaļ, kad abas izlases tikās pirms pasaules čempionāta, uz spēli ieradās 14756 skatītāji.

Trešajā minūtē aizsargs Koltons Pareiko atklāja mača rezultātu.

Otrās trešdaļas septītajā minūtē Bovens Bairems dubultoja kanādiešu pārsvaru. 12 minūtes vēlāk aizsargs Ouens Pauers panāca 3:0.

Punktu mača pēdējā minūtē pielika Dilans Ganters, realizējot vairākumu.

Pa divām rezultatīvām piespēlēm atdeva uzbrucēji Konors Bedārds un Endrjū Mandžiapane.

Spēli Ungārijas vārtos iesāka Bence Bāližs, kurš pirmajās 30 minūtēs atvairīja 26 no 28 metieniem, taču vēlāk viņa vietu ieņēma Dominiks Horvāts, kurš 27 minūtēs tika galā ar 31 no 32 metieniem. Nedaudz vairāk kā divas minūtes vārtos atradās trešais vārtsargs Rolands Farkass, atvairot piecus no sešiem raidījumiem.

Tikmēr Kanādas vārtsargs Džordans Biningtons neitralizēja visus 21 raidījumus.

Jāpiebilst, ka Kanādas izlases rindās šajā mačā piedalījās uzbrucējs Kevins Klārks, kurš savulaik – 2018./19. gada sezonā – spēlēja Rīgas “Dinamo”. Ikdienā Klārks pārstāv Vācijas hokeja līgas (DEL) komandu “Düsseldorfer EG”. Pasaules čempionātā 36 gadus vecais uzbrucējs nespēlēs.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Kanāda spēlēs Prāgā, A grupā spēkojoties pret Somijas, Šveices, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas komandām.

Taču Ungārijas izlase pagājušajā nedēļā izcīnīja vietu Elites divīzijā, triumfējot pasaules čempionātā 1A divīzijā. Elites pasaules čempionātā ungāri varēs piedalīties 2025. gada pasaules čempionātā.