Kazahstāna pārsteidzoši iesāk atgriešanos U-18 Elitē, bet zaudē Šveices vienaudžiem

2024. gada U-18 pasaules čempionāta spēlē Šveices hokejisti ar rezultātu 5:2 (0:2, 2:0, 3:0) apspēlēja Kazahstānas vienaudžus.

Kazahstānieši aizvadīja pirmo maču U-18 Elites divīzijā kopš 2003. gada.

Pārsteidzoši labi atgriešanās maču iesāka Kazahstāna, jau līdz 10. minūtei panākot 2:0. No sākuma atzīmējās Aristarhs Kirejevs, bet trīs minūtes vēlāk precīzi meta Abzals Alibeks. Pēc šiem vārtiem Šveice veica vārtsargu maiņu.

Otrajā trešdaļā Šveice spēja panākt neizšķirtu, pateicoties Giana Meiera un Kimija Korblera tiešajiem metieniem.

Trešā perioda ievadā Noe Tarčīni pirmoreiz mačā izvirzīja šveiciešus vadībā. Mača 50. minūtē Jordans Forgets realizēja vairākumu. Punktu spēlei pielika Leona Mugli gūtie vārti.

Kazahstānas vārtsargs Tanirhans Alpisbajevs tika galā ar 38 no 43 metieniem. Šveices vārtos no mača pirmās minūtes stājās Fileass Lašats, kurš atvairīja tikai trīs no pieciem metieniem un tika nomainīts uz Kristiānu Kirhu, viņam tiekot galā ar visiem 12 metieniem.

Kazahstānai jau rītdien, 27. aprīlī, paredzēta spēle pret Zviedrijas hokejistiem. Taču Šveice 28. aprīlī spēkosies pret Kanādu.