Vītoliņš par PČ sastāvu: Sākumā divus hokejistus nepieteiksim

Harijs Vītoliņš, Hokejazinas.com
Harijs Vītoliņš | FOTO: LHF

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš šodien preses konferencē pēc sastāva nosaukšanas pasaules čempionātam sacīja, ka izlase sagatavošanās posmā ir labi pastrādājusi.

Hokejaziņas jau vēstīja, ka Latvijas izlases galvenais treneris šodien nosauca sastāvu gaidāmajam pasaules čempionātam, kas šonedēļ sāksies Čehijā.

“Pasaules čempionātā izlases kapteinis būs Kaspars Daugaviņš, bet viņa asistenti – Rodrigo Ābols un Roberts Bukarts. Par kapteini bija iekšējā spēlētāju balsošana. Uz Čehiju dosimies 25 hokejistu sastāvā. Uz pirmo spēli pret Polijas valstsvienību pieteiksim divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Šobrīd izlases rīcībā ir četri centra uzbrucēji, bet Dans Ločmelis ir piektais. Ja pievienosies Teodors Bļugers, tad kāds no centra uzbrucējiem var spēlēt arī malējā pozīcijā. Pievienoties izlasei ir iespēja arī Uvim Balinskim un Artūram Šilovam,” sacīja Vītoliņš.

Treneris piebilda, ka sākumā pasaules čempionātam netiks pieteikts aizsargs Arvils Bergmanis un uzbrucējs Martins Laviņš. Savukārt, runājot par izlases sagatavošanās ciklu, Vītoliņš atzina, ka katru gadu situācija ir citādāka.

Treneris sacīja, lai arī izlases nometnei vairāki hokejisti pievienojās salīdzinoši vēlu, viņi spēja pielāgoties treniņiem. Kā piemēru Vītoliņš izcēla Mārtiņu Dzirkalu, kurš šosezon Zviedrijā izcīnīja zelta medaļas. Viņa piedalīšanās pēdējā pārbaudes spēlē komandas biedriem deva papildu enerģiju.

Uz jautājumu, kurš no vārtsargiem pirmajā spēlē ar Polijas izlasi stāsies vārtos, Vītoliņš sacīja sekojoši: “Mums ir nojausma, bet vēlos pateikt, ka visi trīs vārtsargi treniņos sevi labi apliecināja. Brīžiem viņi ķer ripas, kurās būtu jāgūst vārti no drošām situācijām.”

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Mūsu hokejisti šo čempionātu aizvadīs B grupā Ostravā, tiekoties ar ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV valstsvienībām.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

 

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)