Šveice izlaiž divu vārtu pārsvaru, taču pieveic čempionus un iekļūst PČ finālā (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta pusfināla mačā Šveices hokeja izlase ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos apspēlēja Kanādas valstsvienību un iekļuva turnīra finālā.

Pirmā perioda 16. minūtē Kevins Fiala realizēja Šveices skaitlisko pārsvaru un atklāja spēles rezultātu, bet 18. minūtē Nino Nīderraiters vairākumā dubultoja šveiciešu priekšrocību.

Otrās trešdaļas 15. minūtē Brendons Tanevs vienus vārtus atguva, taču trešā mača nogriežņa 18. minūtē Džons Tavaress izlīdzināja rezultātu.

Papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet pēcspēles metienos Kevina Fialas un Svena Andrigeto precīzie metieni nodrošināja uzvaru Šveices valstsvienībai.

Leonardo Dženoni atvairīja 42 no 44 Kanādas izlases metieniem, bet Džordans Biningtons tika galā ar 29 no 31 Šveices valstsvienības raidījumiem.

Finālā Šveices izlase spēles pret turnīra saimniekiem čehiem jau rīt plkst. 21:20, taču kanādieši 16:20 cīnīsies par bronzas godalgām ar Zviedriju.

Kanādas izlase nespēlēs finālā pirmo reizi kopš 2018. gada, kad komanda turnīrā izcīnīja bronzu, kā arī otro reizi kopš 2014. gada. Iepriekšējos divos no trim čempionātiem kanādieši izcīnīja zelta godalgas.

Tikmēr Šveice atgriežas finālā pirmo reizi kopš 2018. gada, kad arī pusfinālā ar rezultātu 3:2 tika pārspēta Kanāda. Šveicieši vēl nekad nav izcīnījuši zelta medaļas pasaules čempionātā. Šis Šveices izlasei būs otrais fināls tās vēsturē.