Šveice atstāj sausā Lielbritāniju un PČ turpina perfekti (VIDEO)

Ceturto uzvaru četrās aizvadītajās spēlēs 2024. gada pasaules čempionātā trešdien izcīnīja Šveices valstsvienība, kas A apakšgrupas mačā Čehijas galvaspilsētā Prāgā ar 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) apspēlēja Lielbritānijas hokejistus.

Šveices izlase pirmajā trešdaļā pilnībā dominēja. Kevins Fiala 93. sekundē nerealizēja soda metienu, taču Niko Hišīrs jau ceturtajā minūtē atklāja mača rezultātu. Savukārt Dīns Kukans 14. minūtē dubultoja šveiciešu pārsvaru.

Šveices valstsvienība pirmajā trešdaļā izdarīja 14 metienus, kamēr Lielbritānijas hokejisti pirmajās 20 minūtēs atbildēja tikai ar diviem metieniem.

Nepilnu pusotru minūti līdz otrā perioda beigām Nino Nīderreiters, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca uz tablo 3:0. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemanījās.

Uzvarētāju sastāvā pie diviem (0+2) punktiem tika Fiala un Romāns Josī. Savukārt sauso spēli aizvadīja Akira Šmids, kurš atvairīja visus 15 pretinieku hokejistu izdarītos metienus.

Tikmēr Džeksons Vistls Lielbritānijas izlases vārtos tika galā ar 27 no 30 (90%) metieniem.

Šveices valstsvienība ar 11 punktiem četrās spēlēs šobrīd ir A apakšgrupas līdere un jau praktiski nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, bet Lielbritānijas izlase, trīs mačos paliekot bez punktiem, patlaban ieņem pēdējo pozīciju A apakšgrupā.

Nākamo spēli briti aizvadīs 17. maijā, plkst. 17:20, tiekoties ar Dānijas valstsvienību. Arī šveiciešiem nākamais mačs paredzēts pret dāņiem – tas notiks 18. maijā, plkst. 13:20.