Čehijas izlase iepriecina vietējos fanus un izcīna pirmo zeltu kopš 2010. gada (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta finālspēlē turnīra saimnieki Čehijas hokeja izlase ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) apspēlēja Šveices valstsvienību un izcīnīja zelta medaļas.

Spēles sākumā labu momentu pie Čehijas vārtiem izveidoja šveicieši, taču Niko Hišīrs nespēja to realizēt. Turpinājumā labāk gan izskatījās čehi, taču Leonardo Dženoni vairākas reizes veiksmīgi glāba savu izlasi.

Otrajā trešdaļā abas komandas divreiz apmainījās ar noraidījumiem, kas gan nedeva vārtu guvumus.

Perioda noslēgumā veiksmīgi darbojās Lūkass Dostals, kurš tvēra Nino Nīderraitera metienu, taču savu iespēju realizēt nespēja čehi – Dāvids Kampfs noslēgumā trāpīja pa vārtu pārliktni.

Daudz jaudīgāk trešo mača nogriezni sāka Čehijas izlase. Perioda vidū laukumā plīsa stikls un atelpa nāca par labu mājiniekiem – Dāvids Pastrņāks atklāja spēles rezultātu 50. minūtē pēc bijušā Rīgas dinamieša Tomāša Kundrāteka piespēles.

Pēc zaudētajiem vārtiem apņēmīgi uz priekšu metās šveicieši, piespiežot aizsargāties čehus, taču ar vārtiem tas neattaisnojās.

Tukšos vārtos ripu 19 sekundes pirms beigām raidīja Dāvids Kampfs, kas arī nozīmēja turnīra beigas un zelta medaļas mājiniekiem čehiem.

Lūkass Dostals atvairīja katru no 31 Šveices izlases metiena, bet Leonardo Dženoni tika galā ar 30 no 31 Čehijas valstsvienības raidījuma.

Čehijas izlasei šī ir septītā zelta medaļa vēsturē un pirmā kopš 2010. gada, taču Šveice nopelnījusi trešo sudrabu – zeltu gan šveiciešiem vēl nav izdevies iegūt.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisinājās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.