Šveices valstsvienības uzbrucējs uzstādījis izlases rekordu

Šveices hokeja izlases uzbrucējs Andress Ambīls vakardienas pārbaudes mačā pret Zviedriju uzstādījis jaunu valstsvienības rekordu.

Ambīls vakardien savu izlasi pārstāvēja 306. reizi, kļūstot par spēlētāju, kurš aizvadījis visvairāk spēļu Šveices valstsvienības rindās. Hokejists pārspēja līdzšinējo rekordu, kas piederēja aizsargam Matiasam Zegeram. Šveicieši vakardienas spēlē piekāpās Zviedrijas izlasei ar rezultātu 0:3.

39 gadus vecais Ambīls kopumā izlasē aizvadījis 306 spēlēs, kurās guvis 50 vārtus un atdevis 89 rezultatīvas piespēles.

17 pasaules čempionātos uzbrucējs uz ledus kāpis 123 reizes, izcēlies ar 24 precīziem metieniem un atdevis 32 piespēles.

Tāpat, piecās olimpiskajās spēlēs 19 cīņās hokejists divas reizes pārspējis pretinieku vārtsargus un piecas reizes rezultatīvi asistējis komandas biedru vārtu guvumos.

Šosezon Šveices augstākās hokeja līgas (NL) kluba “HC Davos” rindās Ambīls 52 spēlēs guva 12 vārtus un atdeva 17 piespēles, bet piecos Play-off mačos punktus neguva.

Ambīls bija Šveices izlases kapteinis 2016. gada pasaules čempionātā, kā arī pildījis kapteiņa pienākumus “HC Davos” klubā kopš 2014. gada.

Šveices izlase PČ spēles aizvadīs Rīgā un spēkosies ar mājinieci Latviju, kā arī Kanādu, Čehiju, Slovākiju, Kazahstānu, Norvēģiju un Slovēniju.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Deck Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: SwissHockeyNews.ch