Čehi nenosargā uzvaru pret Somiju, zviedri atstāj sausā Šveici (VIDEO)

Gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, šovakar zaudējumus Eirotūres posma “Czech Hockey Games” ietvaros piedzīvoja Latvijas izlases gaidāmā turnīra pretinieces Čehija un Šveice.

Čehijas valstsvienība, spēlējot mājās, papildlaikā ar 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1) piekāpās pašreizējai pasaules čempionei Somijai.

Hari Pesonens 18. minūtē izvirzīja viesus vadībā (1:0), bet pēc tam ilgu laiku rezultāts uz tablo nemainījās. Ronalds Knots 49. minūtē panāca 1:1, bet Romans Červenka 56. minūtē pirmoreiz mačā izvirzīja čehus vadībā – 2:1.

Mājinieki bija ļoti tuvu uzvarai, tomēr nespēja to nosargāt. Mikaels Ruohamā 23 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva neizšķirtu (2:2). Savukārt papildlaika trešajā minūtē Pesonens, gūstot savus otros vārtus mačā, atnesa somiem panākumu ar 3:2.

Somijas izlases rindās pie diviem punktiem tika arī Ruohamā, kurš izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli. Savukārt čehu rindās ar 0+2 rezultatīvākais bija Dominiks Kubalīks.

Uzvarētāju vārtos Emīls Larmi atvairīja 34 no 36 (94,44%) pretinieku izdarītajiem metieniem. Tikmēr Čehijas izlases vārtsargs Karels Vejmelka neitralizēja vien 23 no 26 (88,46%) somu metieniem.

Savukārt otrā Eirotūres mačā Zviedrijas valstsvienība, spēlējot mājās, ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) apspēlēja Šveices izlasi.

Lūkass Reimonds sestajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, atklāja mača rezultātu, bet 53. minūtē, vēlreiz esot precīzs vairākumā, guva savus otros vārtus mačā un dubultoja zviedru pārsvaru – 2:0. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Aleksandrs Nīlanders ar metienu tukšos vārtos panāca uz tablo 3:0 un pielika spēlei punktu.

Zviedrijas valstsvienības rindās pa diviem punktiem sakrāja Reimonds (2+0), kā arī Jonatans Bergrens un Leo Karlsons (abiem – pa 0+2).

Uzvarētāju vārtos nepārspēts palika Larss Johansons, kurš atvairīja visus 20 pretinieku izpildītos metienus. Tikmēr Šveices izlases vārtsargs Jorens Van Potelbergs apstādīja 19 no 22 (86,36%) zviedru metieniem.

Turnīrs notiks no 4. līdz 7. maijam. Nākamās spēles tajā paredzētas 6. maijā, kad Šveice tiksies ar Somiju, bet Čehija krustos nūjas ar Zviedriju.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz