Šveices izlases aizsargs: Ilgi nedomāju, vai braukšu uz Rīgu

Šveices hokeja izlases aizsargs Jonass Zīgenthālers pēc uzvaras 2023. gada pasaules čempionāta spēlē pret Slovākiju (4:2) pastāstīja par pievienošanos valstsvienībai.

Ikdienā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Ņūdžersijas “Devils” spēlējošais Zīgenthālers aizvadīja savu pirmo spēli turnīrā.

Aizsargs atklāja mača rezultātu pirmā perioda sestajā minūtē. Viņš arī tika atzīts par Šveices labāko spēlētāju.

“Būšu godīgs, nebija viegli. Vienmēr prieks palīdzēt komandai izcīnīt uzvaru, esmu laimīgs, ka sanāca gūt vārtus. Mēs aizvadījām labu spēli.

Braukt uz Rīgu bija ļoti viegls lēmums. Vienmēr jautri spēlēt kopā ar puišiem, ar kuriem esi izaudzis kā hokejists. Mēs visi lieliski zinam viens otru,” izteicās Zīgenthālers.

Šosezon Zīgenthālers 80 spēlēs izcēlās ar četriem precīziem metieniem un atdeva 17 piespēles, kam 11 Play-off mačos pievienoja vārtus un divas piespēles.

Aizsargam šis ir trešais pasaules čempionāts karjerā. Debiju viņš piedzīvoja 2021. gadā Rīgā, kā arī piedalījās 2022. gada turnīrā Somijas pilsētās Helsinkos un Tamperē. Kopumā 16 spēlēs aizsargs sakrājis 7 (2+5) punktus.