Šveice pirmoreiz turnīrā ielaiž vārtus, taču uzvar Slovākiju (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas spēlē Šveices izlase ar 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) apspēlēja Slovākijas valstsvienību.

Šveice spēli iesāka ar 180 “sausām” minūtēm. Pirmajās trīs turnīra spēlēs šveicieši ne reizi neielaida vārtus.

Pirmā perioda sestajā minūtē, tikko no Ziemeļamerikas atbraukušais, Jonass Zīgentālers ar spēcīgu metienu atklāja rezultātu.

Otrās trešdaļas sākumā Šveices kapteinis Nino Nīderraiters dubultoja pārsvaru, izskrienot divatā ar Andersu Ambīlu pret Slovākijas vārtsargu. Vien 21 sekudni vēlāk, slovāku uzbrucējs Andrejs Kudrna pārspēja Šveices vārtsargu un pārtraucot 202 minūšu ilgo “sauso” sēriju.

Vienā no epizodēm tika pārkāpti noteikumi, un tika nozīmēts soda metiens uz Slovākijas vārtiem. To izpildīja šveicietis Kevins Fiala, taču izmantot neizdevās.

Otrās trešdaļas pēdējā minūtē Pavols Regenda panāca neizšķirtu. Viņš guva vārtus atrodoties vārtsarga laukumā, no sākuma uzsitot pa ripu ar kāju, bet pēc tam pielaboja ar nūju.

Trešajā periodā šveicieši atguva pārsvaru, kad 7. minūtē Kristiāns Marti cauršāva Slovākijas aizsardzību un vārtus. 35 sekundes līdz finālsirēnai, Gētans Hāss pielika punktu mačam, ieraidot ripu tukšos slovāku vārtos.

Slovākijas vārtus sargāja Samuels Hlavajs, tiekot galā ar 32 no 35 metieniem. Tikmēr, Šveices vārti tika uzticēti Robertam Mejeram, kurš atvairīja 11 no 13 metienus.

Nākamo spēli Slovākija aizvadīs jau rītdien, 19. maijā, kad spēkosies ar Kazahstānas izlasi. Taču, Šveicei nākamais mačs paredzēts 20. maijā pret Kanādu.