Kazahstānas izlase atspēlējas no 1:3 un pārspēj Norvēģiju (VIDEO)

Pirmo uzvaru 2023. gada pasaules hokeja čempionātā šodien izcīnīja Kazahstānas valstsvienība, kas B apakšgrupas mačā pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Norvēģijas izlasi.

Mihaels Hāga astotajā minūtē, saņemot lielisku piespēli no Matiasa Norstebo, realizēja skaitlisko vairākumu un atklāja mača rezultātu, bet Ūle Julians Holms pēc 78 sekundēm vienādos sastāvos dubultoja norvēģu pārsvaru – 2:0.

Četras ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām kazahiem izdevās vienus vārtus atgūt – ātrajā pretuzbrukumā rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Maksims Muhametovs (1:2).

Otrās trešdaļas ievadā Hāga, gūstot savus otros vārtus mačā, izmantoja skaitlisko pārsvaru un atjaunoja Norvēģijas valstsvienībai divu ripu pārsvaru – 3:1.

Nepilnas piecas minūtes līdz otrā perioda beigām Valērijs Orehovs ar metienu no distances realizēja skaitlisko vairākumu un vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3).

Savukārt 52. minūtē Kazahstānas izlase panāca neizšķirtu – 3:3. Pēc Ņikitas Mihailisa vairākumā izdarītā metiena ripa trāpīja norvēģu aizsargam Johannesam Johannesenam un nonāca Henrika Haukelanda sargātajā cietoksnī.

Ne pamatlaika turpinājumā, ne papildlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās. Bullīšos pārāka bija Kazahstāna (4:3), kas realizēja divus no sešiem pēcspēles metieniem. Abas reizes bullīšos kazahu rindās precīzs bija komandas kapteinis Romans Starčenko. Norvēģu sastāvā vienīgo precīzo pēcspēles metienu izpildīja Sondre Oldens.

Kazahstānas izlases vārtos lielisku maču aizvadīja Andrejs Šutovs, kurš atvairīja 31 no 34 (91,18%) pretinieku metieniem un tika galā ar pieciem no sešiem bullīšiem. Tikmēr pretējā laukuma galā Haukelands atvairīja vien 14 no 17 (82,35%) sāncenšu metieniem.

Abām izlasēm nākamās spēles paredzētas jau rītdien. Norvēģi pulksten 16:20 tiksies ar Šveices valstsvienību, kas šodien ar 7:0 sagrāva Slovēniju. Savukārt kazahi pulksten 20:20 krustos nūjas ar Čehijas hokejistiem, kuri vakar ar 3:2 apspēlēja Slovākiju.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.