Fantastiskais Šilovs izvelk “Canucks” uzvaru un 2-1 pārsvaru sērijā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfināla kārtas trešajā mačā Latvijas izlases hokejistu Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras “Canucks” komanda ar rezultātu 4:3 (3:1, 1:1, 0:1) viesos apspēlēja Edmontonas “Oilers” vienību.

Bļugers šajā spēlē 14 minūtēs un 33 sekundēs pa pretinieku vārtiem nemeta, izpildīja piecus spēka paņēmienus, uzvarēja 75% iemetienu, kā arī no laukuma nokāpa ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

Pirmā perioda sestajā minūtē “Oilers” aizsargs Matiass Ekholms realizēja skaitlisko pārsvaru un atklāja spēles rezultātu, taču Eliass Lindholms devītajā minūtē vairākumā izlīdzināja rezultātu.

14. minūtē Broks Besers jau izvirzīja vadībā Vankūveras komandu, bet 19. minūtē Besers guva savus otros un “Canucks” trešos vārtus spēlē.

Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Leons Draizaitls vairākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču savu iespēju piecatā pret četriem izmantoja arī “Canucks” – Eliass Lindholms 18. minūtē atjaunoja vankūveriešu divu vārtu priekšrocību.

Trešā mača nogriežņa 19. minūtē Evans Bušārs iemanījās panākt 3:4, taču Šilovs un “Canucks” noturējās līdz spēles beigām, izcīnot svarīgu uzvaru.

Artūrs Šilovs atvairīja 42 no 45 “Oilers” metieniem, bet Stjūarts Skiners pirms nomaiņas tika galā ar 11 no 15 “Canucks” raidījumiem. Kelvins Pikards apstādināja visus trīs atlikušos “Canucks” raidījumus.

Bļugers regulārajā sezonā 68 spēlēs guva sešus vārtus un atdeva 22 rezultatīvas piespēles, kam deviņās izslēgšanas cīņās viņš pievienojis divas rezultatīvas piespēles

Šilovs NHL regulārajā čempionātā šosezon aizvadīja četrus mačus, izcīnīja trīs uzvaras, atvairīja 90,3% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 2,50 ripas.

Sešās Play-off spēlēs Šilovs izcīnījis četras uzvaras, ticis galā ar 91,9% pretinieku raidījumu un vidēji mačā ielaidis 2,62 ripas.

AHL vārtsargs 34 cīņās ar Abotsfordas “Canucks” vienību izcīnīja 15 uzvaras, tika galā ar 90,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaida 2,74 vārtus.

“Canucks” atrodas vadībā sērijā ar rezultātu 2-1.

Nākamā spēle sērijā norisināsies 15. maijā plkst. 4:30 pēc Latvijas laika Edmontonā.

05 NHL Shield.svg 2024. gada Stenlija kausa izcīņa

SPĒLES APSKATS | Attēls:Boston Bruins.svg Bostonas “Bruins” – Florida Panthers 2016 logo.svg Floridas “Panthers” | 2:3 (1-3 sērijā)

SPĒLES APSKATS | Logo Edmonton Oilers.svg Edmontonas “Oilers” – Vancouver Canucks logo.svg Vankūveras “Canucks” | 3:4 (1-2 sērijā)