Bļugeram piespēle, “Canucks” atspēlējas no 1:4 un iesāk otro kārtu ar uzvaru (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfināla kārtas pirmajā mačā Latvijas izlases hokejistu Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras “Canucks” komanda ar rezultātu 5:4 (0:2, 2:2, 3:0) mājās apspēlēja Edmontonas “Oilers” vienību.

Bļugers šajā spēlē desmit minūtēs un 18 sekundēs atdeva rezultatīvu piespēli, pa pretinieku vārtiem nemeta, uzvarēja 66,7% iemetienu, kā arī no laukuma nokāpa ar neitrālu lietderības koeficientu.

Pirmā perioda trešajā minūtē “Oilers” uzbrucējs Zeks Haimans vairākumā atklāja spēles rezultātu, bet 16. minūtē Matiass Ekholms dubultoja pārsvaru.

Otrās trešdaļas 53. sekundē Dakota Džošua vienus vārtus atguva, taču Kodijs Sīsī 13. minūtē panāca 3:1 “Oilers” labā.

45 sekundes pēc Sīsī vārtiem Zeks Haimans savu otro un “Oilers” ceturto reizi ieraidīja ripu Artūra Šilova sargātajos vārtos, bet 18. minūtē Eliass Lindholms tika pie otrā “Canucks” precīzā metiena.

Trešā mača nogriežņa desmitajā minūtē Džei Tī Millers samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 14. minūtē pēc Teodora Bļugera piespēles Ņikita Zadorovs izlīdzināja spēles rezultātu.

39 sekundes pēc izlīdzinājuma panākšanas “Canucks” uzbrucējs Konors Gārlands jau izvirzīja vadībā “Canucks”. Vankūveras klubs šo pārsvaru arī noturēja līdz mača beigām.

Artūrs Šilovs atvairīja 14 no 18 “Oilers” metieniem, bet Stjūarts Skiners tika galā ar 19 no 24 “Canucks” raidījumiem.

Bļugers regulārajā sezonā 68 spēlēs guva sešus vārtus un atdeva 22 rezultatīvas piespēles, kam septiņās izslēgšanas cīņās viņš pievienojis divas rezultatīvas piespēles

Šilovs NHL regulārajā čempionātā šosezon aizvadīja četrus mačus, izcīnīja trīs uzvaras, atvairīja 90,3% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 2,50 ripas.

Četrās Play-off spēlēs Šilovs izcīnījis trīs uzvaras, ticis galā ar 90,8% pretinieku raidījumu un vidēji mačā ielaidis 2,28 ripas.

AHL vārtsargs 34 cīņās ar Abotsfordas “Canucks” vienību izcīnīja 15 uzvaras, tika galā ar 90,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaida 2,74 vārtus.

“Canucks” atrodas vadībā sērijā ar rezultātu 1-0.

Nākamā spēle sērijā norisināsies 11. maijā plkst. 5:00 pēc Latvijas laika Vankūverā.

05 NHL Shield.svg 2024. gada Stenlija kausa izcīņa

SPĒLES APSKATS | Florida Panthers 2016 logo.svg Floridas “Panthers” – Attēls:Boston Bruins.svg Bostonas “Bruins” | 6:1 (1-1 sērijā)

SPĒLES APSKATS | Vancouver Canucks logo.svg Vankūveras “Canucks”Logo Edmonton Oilers.svg Edmontonas “Oilers” | 5:4 (1-0 sērijā)