Zīle gūst vārtus vairākumā, arī Jaks rezultatīvs 11 vārtu mačā

Šovakar Čehijas Ekstralīgas ceturtajā pusfināla spēlē Latvijas aizsargu Kristapa Zīles un Jāņa Jaka pārstāvētā Litvīnovas “Verva” savā laukumā ar rezultātu 5:6 (3:1, 0:4, 2:1) piekāpās Pardubices “Dynamo”.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 0-4, kas ļauj “Dynamo” iekļūt finālā.

Zīle 53. minūtē realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 4:6. Nospēlētajās 22:14 minūtēs veica četrus metienus pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un pabeidza maču ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Aizsargs 50 regulārās sezonas spēlēs guva četrus vārtus un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, bet 13 Play-off mačos nopelnīja četrus (2+2) punktus.

Jaks uz ledus pavadītajās 24:43 minūtēs atdeva rezultatīvu piespēli, asistējot komandas otrajā vārtu guvumā, pa reizei izpildīja un bloķēja metienu, pielietoja spēka paņēmienu un iekrāja pozitīvu lietderību “+2”.

Aizsargs regulārajā čempionātā 44 spēlēs izcēlās ar 27 (4+23) punktiem, bet deviņos Play-off mačos savu kontu papildināja ar trīs rezultatīvām piespēlēm.

Šī sezona abu latviešu pārstāvētājai komandai noslēgusies.

Regulāro sezonu Litvīnovas vienība noslēdza 5. vietā ar izcīnītiem 83 punktiem 52 spēlēs. “Verva” 1/8 finālā ar 3-0 pieveica Plzeņas “Škoda”, bet ceturtdaļfinālā izsita Brno “Kometa” ar 4-2.