Siksnam divi vārti, lielisks sniegums arī Fjodorovam, ”Saryarka” iesoļo pusfinālā

Latvijas aizsargs Edgars Siksna šodien izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem Kazahstānas hokeja līgas ceturtdaļfināla ceturtajā mačā, bet uzbrucējs Deniss Fjodorovs atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Pateicoties Siksnas un Fjodorova rezultatīvajam sniegumam, Karagandas ”Saryarka”, ko vada Pēteris Skudra, izbraukumā ar 7:1 (2:0, 2:1, 3:0) sagrāva Petropavlovskas “Kulager” un, triumfējot sērijā ar 4-0, iekļuva pusfinālā.

Siksna 25. minūtē guva komandas uzvaras vārtus, tobrīd uz tablo panākot 2:0. Savukārt 37. minūtē latviešu aizsargs bija precīzs arī skaitliskajā vairākumā, atzīmējoties ar rezultatīvu piespēli Fjodorovam, un nostiprināja ”Saryarka” pārsvaru – 4:1. Fjodorovs 47. minūtē, spēlējot vairākumā, asistēja arī viesu sestajā vārtu guvumā un palīdzēja komandai panākt 6:1.

30 gadus vecais Siksna šodien izpildīja desmit(!!!!!) metienus pa pretinieku vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Latviešu aizsargs regulārajā sezonā 38 spēlēs nopelnīja 34 (6+28) punktus, bet četros izslēgšanas mačos izcēlies ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.

22 gadus vecais Fjodorovs četras reizes apdraudēja sāncenšu cietokšņa drošību, uzvarēja septiņos no desmit (70%) iemetieniem un laukumu pameta ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas uzbrucējs 42 regulārā čempionāta spēlēs sakrāja 27 (10+17) punktus, bet divos izslēgšanas mačos ir atzīmējies ar trijām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr zaudējumu piedzīvoja uzbrucēja Daņilas Larionova pārstāvētā Kekšetau ”Arlan”, kas savā laukumā ar 0:4 (0:1, 0:3, 0:0) atzina Nursultanas “Nomad” pārākumu un sērijā nonāca iedzinējas lomā ar 1-2.

22 gadus vecais Larionovs izdarīja vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja savā vienīgajā iemetienā un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas uzbrucējs ”Arlan” rindās regulārajā sezonā 36 spēlēs sakrāja 18 (9+9) punktus, bet divos izslēgšanas mačos ir palicis bez punktiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: Pro.ligasy.kz