Medaļas Šveicē tiek sadalītas – Balceram zelts, Ķēniņam sudrabs

Šovakar Šveices hokeja līgas (NL) finālsērijas izšķirošo, septīto spēli aizvadīja latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā HC “Lausanne” un cita latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Cīrihes “Lions” komanda.

Uzvaru ar rezultātu 2:0 savā laukumā izcīnīja Cīrihes klubs, sērijā triumfējot ar 4-3. Šis “Lions” klubam ir desmitais Šveices tituls. Iepriekšējo reizi Cīrihes klubs uzvarēja 2018. gadā.

Tāpat kā sērijas sestajā mačā, arī šovakar “Lions” klubam nevarēja palīdzēt Balcers un aizsargs Janiks Vēbers.

Hokejaziņas jau šovakar vēstīja, ka Balceram savainojuma dēļ sezona ir noslēgusies un uzbrucējs nevarēs palīdzēt arī Latvijas izlasei pasaules čempionātā.

Pirmais periods noslēdzās bez vārtu guvuma, bet otrās trešdaļas pēdējā minūtē zviedru uzbrucējs Jespers Frodens atklāja rezultātu. Mirkli vēlāk viņš guva vēlreiz vārtus, taču Lozannas klubs pieprasīja Coach’s Challenge un mača galvenie tiesneši atcēla vārtu guvumu.

Trešā perioda 7. minūtē somu uzbrucējs Juha Lammiko panāca 2:0, bet atlikušajā mača laikā rezultāts vairs nemainījās.

Ķēniņš aizvadītajā mačā spēlēja ceturtajā maiņā un astoņu minūšu laikā izdarīja divus metienus, kā arī nopelnīja koeficientu “-1”.

Atgādināsim, ka Cīrihes klubs regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā, savukārt Lozannas hokejisti bija trešie.