”Zemgale/LBTU” sagrauj HK ”Prizma” un iesoļo finālā

Optibet hokeja līgas (OHL) finālā šovakar iekļuva iepriekšējo divu sezonu čempione “Zemgale/LBTU”, kas pusfināla ceturtajā spēlē viesos ar 8:3 (2:0, 3:2, 3:1) sagrāva HK “Prizma” un līdz ar to triumfēja sērijā ar 4-0.

HK “Prizma” sastāvā šovakar laukumā pēc divu spēļu diskvalifikācijas izciešanas atgriezās pieredzējušais uzbrucējs Edijs Brahmanis, taču mājiniekiem sastāvā šoreiz bija cits iztrūkums – uz ledus trīs maču diskvalifikācijas dēļ nevarēja kāpt Latvijas izlases bijušais uzbrucējs Miķelis Rēdlihs. Tāpat HK “Prizma” bija jāiztiek bez savainotā uzbrucēja Armanda Bērziņa. Tikmēr “Zemgale/LBTU” nevarēja palīdzēt 11 spēļu diskvalifikāciju saņēmušais uzbrucējs Kristiāns Zelts.

Diskvalifikāciju izcietušais Brahmanis jau mača otrajā minūtē nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju. Mājiniekiem par to nācās dārgi samaksāt – Rinalds Vutkevičs trešajā minūtē izvirzīja jelgavniekus vadībā. Ērika Miļuna vadītā komanda nākamās divas minūtes, spēlējot mazākumā, nosargāja savus vārtus neskartus, taču Kristaps Roķis pirmās trešdaļas vidū vienādos sastāvos dubultoja viesu pārsvaru.

Otrās trešdaļas ievadā Renarts Džerods Alksnis, realizējot vairākumu, panāca uz tablo jau 3:0, bet Ričards Bernhards pamatlaika vidū guva ceturtos vārtus “Zemgale/LBTU” labā. Pateicoties Kristera Bormaņa un Brahmaņa precīzajiem metieniem vairākumā, HK “Prizma” 37. minūtē panāca 2:4, taču 12 sekundes pirms došanās otrajā pārtraukumā Gustavs Millers atjaunoja jelgavniekiem trīs vārtu pārsvaru.

Trešā perioda vidū mājinieki trešoreiz nogādāja ripu pretinieku cietoksnī, bet vārtu guvums netika ieskaitīts, jo ripa nonāca vārtos no HK “Prizma” uzbrucēja Matīsa Strausa slidas. Dažas minūtes vēlāk Roberts Vītols panāca uz tablo 6:2 un izdzēsa jebkādu intrigu. Pamatlaika izskaņā Patriks Seilis un Kristaps Kristiņš raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, panākot jau 8:2. 28 sekundes pirms spēles beigu sirēnas Roberts Krauklis mājiniekiem vienus vārtus atguva, taču HK “Prizma” tas bija vājš mierinājums.

Mariuss Bajaruns-Galejs uzvarētāju vārtos atvairīja 29 no 32 (90,63%) pretinieku metieniem. Tikmēr Jānis Auziņš mājinieku sastāvā tika galā ar 40 no 46 (86,96%) metieniem.

Jelgavnieki ceturto sezonu pēc kārtas Arta Ābola vadībā iekļuva OHL finālā. Tajā “Zemgale/LBTU” pretī stāsies “Mogo/LSPA” un HK “Kurbads” pusfināla pāra uzvarētāja. Šobrīd “Mogo/LSPA” sērijā atrodas vadībā ar 3-0. Sērijas ceturtā spēle paredzēta rītvakar, plkst. 19:00. Tā notiks “Kurbads” ledus hallē.