Zeltam 5+20, ”Prizma” gūst četrus vārtus trešajā periodā, taču nespēj sasmelt izlieto ūdeni (VIDEO)

Otro panākumu Optibet hokeja līgas (OHL) pusfināla sērijā šovakar izcīnīja iepriekšējo divu sezonu čempione “Zemgale/LBTU”, kas mājās ļoti aizraujošā un notikumiem bagātā spēlē ar 6:4 (3:0, 3:0, 0:4) pārspēja HK “Prizma” un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-0.

“Zemgale/LBTU” laika posmā no 12. līdz 17. minūtei guva trīs vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Kristapam Roķim, Ričardam Bernhardam un Eimantam Noreikam, un panāca uz tablo 3:0.

Pēc pirmās trešdaļas HK “Prizma” veica vārtsargu nomaiņu – Jāņa Auziņa vietu vārtos ieņēma Jānis Sidašs. Neskatoties uz to, otrajā periodā Arta Ābola vadītā komanda viesu cietoksnī iemeta vēl trīs ripas. Otrajā mača nogrieznī divus vārtus guva Deniss Vilmans, bet vienreiz precīzs bija Kristiāns Zelts.

Pēdējās trešdaļas ievadā Kristers Bormanis HK “Prizma” vienus vārtus atguva. Pēc nepilnām divām minūtēm Zelts rupji pie laukuma apmales nospēlēja pret viesu aizsargu Tomasu Ričardu Zaksu un nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu par nepareizu uzbrukumu pretiniekam. HK “Prizma” aizsargs Artūrs Apfelbaums devās aizstāvēt cietušo komandas biedru un saķērās ar Zeltu. Abi hokejisti saņēma divas soda minūtes par rupjību.

Zelta piecu minūšu noraidījums radīja iespēju viesiem ieķerties spēlē. Pateicoties diviem Kristapa Riekstiņa precīzajiem metieniem, HK “Prizma” drīz vien panāca uz tablo 3:6. Pēc 33 sekundēm Bormanis viesiem atguva vēl vienus vārtus skaitliskajā vairākumā. Pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem Ābols nolēma veikt vārtsargu nomaiņu un Mariusa Bajaruna-Galeja vietā laukumā sūtīja pieredzējušo Rihardu Cimermani.

Pamatlaika izskaņā viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un ieguva iespēju spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija divu vārtu autors Vilmans, bet zaudētāju sastāvā ar diviem precīziem metieniem un rezultatīvu piespēli atzīmējās gan Bormanis, gan Riekstiņš.

Bajaruns-Galejs atvairīja 11 no 15 (73,33%) viesu izdarītajiem metieniem, bet Cimermanis tika galā ar visiem pieciem HK “Prizma” hokejistu metieniem. Auziņš atvairīja 17 no 20 (85%) mājinieku metieniem, kamēr Sidašs apstādināja 22 no 25 (88%) metieniem.

Atgādināsim, ka pirmajā mačā “Zemgale/LBTU” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6:1.

Trešā sērijas spēle paredzēta 16. martā, plkst. 13:00. Tā notiks “Volvo” ledus hallē.

Jelgavnieki regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā ar 55 punktiem 32 mačos, bet rīdzinieki ierindojās piektajā pozīcijā ar 37 punktiem 32 cīņās.

“Zemgale/LBTU” kā top-2 komanda izlaida pirmo kārtu, bet “Prizma” ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-1 pieveica Tallinas “Panter” vienību.

Rītvakar (plkst. 19:15) otro pusfināla dueli aizvadīs “Mogo/LSPA” un HK “Kurbads”. “Mogo/LSPA” šobrīd sērijā atrodas vadībā ar 1-0.