“Zemgale/LBTU” trešajā periodā saber “Prizma” vārtus un jubilejas spēlē izcīna uzvaru

Optibet hokeja līgas (OHL) pirmajā pusfināla spēlē Jelgavas “Zemgale/LBTU” savā laukumā ar rezultātu 6:1 (1:0, 1:1, 4:0) apspēlēja HK “Prizma”.

Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 1-0 jelgavnieku labā.

Mača sestajā minūtē “Zemgale/LBTU” uzbrucējs Roberts Vītols atklāja rezultātu.

Otrās trešdaļas ievadā iniciatīvu pārņēma “Prizma” hokejisti. Tas atmaksājās 13. minūtē, kad ukrainis Artjoms Danforts panāca 1:1. Nedaudz vēlāk lietuvietis Eimants Noreika atgrieza Jelgavas komandai pārsvaru, pārspējot vārtsargu no aizvārtes.

Trešā perioda sākumā uz īsu brīdi vietu “Zemgale/LBTU” vārtos ieņēma Rihards Cimermanis. Perioda 7. minūtē “Prizma” kapteinis Edijs Brahmanis saņēma noraidījumu līdz spēles beigām, atstājot komandu mazākumā uz piecām minūtēm.

Lielā vairākuma laikā jelgavnieki guva divus vārtus, 20 sekunžu laikā izceļoties Mārtiņam Porejam un Ričardam Bernhardam. Perioda 17. minūtē Kevins Strādnieks panāca 5:1, bet punktu mačam 55 sekundes vēlāk pielika aizsargs Edgars Dīķis.

Jelgavnieku vārtus sargāja Mariuss Bajaruns-Galējs, tiekot galā ar 20 no 21 metiena. Viņu nomainījušais Rihards Cimermanis trīs minūtēs atvairīja abus divus raidījumus.

Taču rīdzinieku komandas vārtu drošība tika uzticēta Jānim Sidašam, kurš atvairīja 27 no 33 metieniem.

“Zemgale/LBTU” regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā ar 55 punktiem 32 mačos, bet HK “Prizma” ierindojās piektajā pozīcijā ar 37 punktiem 32 cīņās.

“Zemgale/LBTU” kā TOP-2 komanda izlaida pirmo kārtu, bet “Prizma” ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-1 pieveica Tallinas “Panter” vienību.

Sērijas otrā spēle paredzēta 14. februārī Jelgavā.