”Mogo/LSPA” nosargā uzvaru un otro gadu pēc kārtas iekļūst finālā

Optibet hokeja līgas (OHL) finālā šovakar iekļuva “Mogo/LSPA”, kas ceturtajā pusfināla spēlē viesos ar 4:2 (2:0, 2:0, 0:2) pārspēja HK “Kurbads” un triumfēja sērijā ar 4-0.

Kārlis Ozoliņš, realizējot skaitlisko vairākumu, jau trešajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet Normunds Vībāns pirmās trešdaļas turpinājumā dubultoja “Mogo/LSPA” pārsvaru.

15 gadus vecais Olivers Mūrnieks 29. minūtē guva trešos vārtus viesu labā. Savukārt Vibāns pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm, izceļoties skaitliskajā vairākumā, atzīmējās ar savu otro vārtu guvumu mačā un panāca uz tablo jau 4:0.

Neilgu laiku pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem mājinieki veica vārtsargu nomaiņu – Fjodora Aganezova vietā laukumā devās Arginto Milbergs. Mirkli vēlāk 5+20 minūšu noraidījumu par pretinieka grūdienu apmalē nopelnīja HK “Kurbads” uzbrucējs Aleksandrs Novikovs. Mājiniekiem gan izdevās izturēt lielo skaitlisko mazākumu.

Artūrs Ozoliņš trešā perioda vidū HK “Kurbads” vienus vārtus atguva, bet Aleksandrs Galkins 69 sekundes līdz pamatlaika beigām panāca 2:4. “Mogo/LSPA” gan nosargāja uzvaru un iekļuva finālā.

Henrijs Ančs uzvarētāju vārtos atvairīja 51 no 53 (96,23%) metieniem, bet Linards Feldbergs tika galā ar abiem mājinieku metieniem. Tikmēr HK “Kurbads” vārtos Aganezovs atvairīja 31 no 35 (88,57%) metieniem, kamēr Milbergs tika galā ar visiem septiņiem “Mogo/LSPA” hokejistu metieniem.

Ģirta Ankipāna vadītajai komandai finālā pretī stāsies aizvadīto divu sezonu OHL čempione “Zemgale/LBTU”, kas otrā pusfināla pārī ar 4-0 pārspēja HK “Prizma”.

Abas komandas finālā tiksies otro gadu pēc kārtas. Atgādināsim, ka pērn jelgavnieki finālsērijā bija pārāki ar 4-1.