Sorokins pēc uzvaras pār Slovākiju: Liels prieks par puišiem un Latviju!

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins pēc uzvaras pār Slovākiju otrajā 2024. gada U-18 pasaules čempionāta mačā sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) pauda prieku par izcīnīto panākumu un atzina, ka, komandai atrodoties vadībā, nevajadzētu tik daudz aizrauties ar spēli uzbrukuma zonā.

Hokejazinas.com” jau ziņoja, ka Latvijas jaunie hokejisti vakar ar 5:3 pārspēja Slovākijas vienaudžus.

”Protams, lieliskas emocijas uzvaras dēļ. Visa spēle bija pa kalniem, pa lejām. Tajā pašā laikā liels prieks par mūsu puišiem,” pauda Sorokins. ”Spējām realizēt savus momentus, un bija lielisks vairākums spēles pirmajā daļā. Jāatzīmē to, ka šodien strādāja iestrādes vairākumā. Sākumā varbūt kaut kādu laiku paņēma tā puišu noticēšana citām taktiskajām lietām, kur varbūt pirmā spēle iedeva nogurumu. Koncentrešanās spēles sākumā gan, man liekas, nebija tajā labākajā un augstākajā līmenī.”

”Cepuri nost puišu priekšā. Pēc tam, kad slovāki izlīdzināja rezultātu, mēs turpinājām sev ticēt un spēlēt, nevis sabrukām,” uzsvēra Latvijas U-18 valstsvienības galvenais treneris. ”To spēli, kā saka, ievirzījām pareizajā gultnē. Man liekas, pēdējā trešdaļa mūsu izpildījumā bija lieliska. Pilnīgi noteikti pelnīta uzvara. Liels prieks par puišiem un Latviju!”

”Es domāju, ka pie vainas bija tas, ka iepriekšējā dienā spēle bija abām komandām. Tas tomēr atņem spēkus,” Sorokins skaidroja, kāpēc spēles gaita bija viļņveidīga. ”Parasti U-18 un U-20 čempionātos otrā spēle komandai, kura ir spēlējusi iepriekšējā dienā, ir ļoti sarežģīta un bieži vien arī beidzas ar negatīvu rezultātu. Šoreiz abas komandas bija līdzīgās pozīcijās. Mums ir liels prieks, ka bijām labāki.”

”Šad tad nevajadzētu aizrauties ar spēli uzbrukuma zonā vai tādu pārāk uzbrūkošu spēli brīdī, kad mēs esam vadībā. Tas gan laikam vairāk nāk ar pieredzi un meistarību. Jāmāk vinnēt spēles un šad tad nedaudz arī noturēt rezultātu,” norādīja Latvijas U-18 izlases galvenais treneris. ”Nevis tā, ka jāspēlē tikai aizsardzībā (par to mēs arī runājām), bet tieši ar kaut kādiem lēmumiem pie zilajām līnijām, kaut kur ripas dabūšanu dziļumā, kaut kur vienkāršāk nospēlēt kaut kādos brīžos. Mēs pie tā piestrādāsim. Es domāju, ka puišiem arī bija ticība – ka tiešām tas ir jādara, lai uzvarētu.”

Latvijas jaunie hokejisti svētdien, plkst. 18:00, tiksies ar vienu no turnīra galvenajām favorītēm ASV, bet pirmdien, plkst. 17:30, krustos nūjas ar Norvēģijas vienaudžiem.

”ASV pagājušajā spēlē uzvarēja slovākus ar 9:0. Tajā pašā laikā negribētos teikt, ka mēs iesim un atdosim to spēli, jo tas vispār nav normāli kaut ko atdot. Jo īpaši šajā vecumā. Skaidrs, ka puišiem gribas sevi apliecināt. Mēs arī – gan taktiski, gan arī visādā citādā ziņā – gatavosimies spēlei pret ASV un arī Norvēģiju. Skaidrs, ka spēle pret norvēģiem kaut kādā ziņā būs vēl viena tāda izšķiroša Latvijas hokeja vēsturē,” par gaidāmajiem mačiem izteicās Sorokins.

Autors: Rainers Rogs

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)