Vācijas U-20 izlasi nespēj glābt arī Latvijas vārtsargs, ASV iesoļo pusfinālā (VIDEO)

Par trešo pusfinālisti Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā kļuvusi ASV junioru valstsvienība, kas ceturtdaļfinālā ar 11:2 (3:0, 5:0, 3:1) sagrāva Vācijas vienaudžus. Vāciešu vārtus pēdējās 20 minūtēs sargāja Latvijā dzimušais vārtsargs Rihards Babulis.

Amerikāņi jau ceturtajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet pirmās trešdaļas vidū iemeta vēl divus vārtus ar 39 sekunžu intervālu un panāca pārliecinošo 3:0. Laika posmā no 30. līdz 38. minūtei ASV jaunie hokejisti vāciešu cietoksnī sabēra vēl piecas ripas – 8:0.

Sākoties pēdējai trešdaļai, Vācijas U-20 izlases vārtos vietu ieņēma Rihards Babulis. Latvijā dzimušais vārtsargs noslēdzošajās 20 minūtēs savā cietoksnī ielaida trīs ripas. Amerikāņi iekaroja Babuļa vārtus trīs reizes nepilnu četru minūšu laikā.

Pamatlaika izskaņā Vācijas jaunajiem hokejistiem izdevās vienreiz iekarot arī ASV U-20 valstsvienības cietoksni. Vāciešus no sausā zaudējuma 57. minūtē izglāba Lukas Haufs, kurš izcēlās ar gūtiem vārtiem skaitliskajā mazākumā.

Latvijā dzimušais Babulis šajā mačā atvairīja desmit no 13 (76,92%) pretinieku izdarītajiem metieniem. Viņam šī bija otrā spēle turnīrā. Babulis devās laukumā pēdējā trešdaļā arī grupu turnīra mačā pret mājinieci Kanādu.

ASV U-20 valstsvienības rindās rezultatīvākais ar pieciem (0+5) punktiem bija Raiens Ufko. Tikmēr ar trim gūtiem vārtiem jeb Hat-trick izcēlās Logans Kūlijs, kura kontā arī rezultatīva piespēle.

U-20 pasaules čempionātā noskaidrotas trīs no četrām pusfinālistēm. ”Hokejazinas.com” iepriekš jau vēstīja, ka cīņu par medaļām turpinās Zviedrijas un Čehijas jaunie hokejisti.

Šobrīd tiek aizvadīta arī pēdējā U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēle, kurā mājiniece Kanāda tiekas ar Slovākijas vienaudžiem. Pēc 20 minūtēm mājinieki ir vadībā ar 1:0.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF