Latvijas vārtsargs debitē U-20 PČ Vācijas izlases sastāvā; Bedārdam fantastisks sniegums (VIDEO)

Latvijā dzimušais vārtsargs Rihards Babulis šonakt Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā mačā pret turnīra mājinieci debitēja Vācijas U-20 valstsvienības sastāvā. Vācijas hokejisti šajā spēlē piedzīvoja pamatīgu sagrāvi ar 2:11 (1:3, 0:6, 1:2).

Vācijas izlase pēc pirmās trešdaļas atradās iedzinējos ar 1:3. Kanādieši otrajā trešdaļā iemeta sešas ripas pretinieku cietoksnī un panāca graujošo 9:1. Savukārt pēdējā spēles nogrieznī mājinieki izcēlās vēl divas reizes, kamēr vācieši atbildēja ar vienu precīzu metienu. Kanādas hokejisti septiņus no 11 vārtiem iemeta skaitliskajā vairākumā.

19 gadus vecais Babulis spēlei tika pieteikts kā rezerves vārtsargs. Jurmalā dzimušais vārtsargs Vācijas valstsvienības vārtus sargāja mača pēdējās 20 minūtēs. Babulis spēlē iesaistījās visnotaļ atzīstami. Latvijā dzimušais vārtsargs atvairīja 11 no 13 (84,61%) pretinieku izpildītajiem metieniem.

Uzvarētāju rindās ar fantastisku sniegumu izcēlās potenciālais NHL drafta pirmais numurs Konors Bedārds, kurš atzīmējās ar trim gūtiem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Tāpat pie Hat-trick tika arī Dilans Genters.

Kanādiešiem šī bija pirmā uzvara turnīrā. Atgādināsim, ka mājinieki turnīra ievadā negaidīti ar 2:5 piekāpās Čehijas vienaudžiem. Tikmēr Vācijas junioriem šis bija otrais zaudējums divās spēlēs. Vācieši pirmajā mačā ar minimālo 0:1 atzina Zviedrijas hokejistu pārākumu.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF