Zviedri izrauj uzvaru mazākumā, čehi izdemolē šveiciešu aizsardzību (VIDEO)

Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā hokejā noskaidrotas pirmās divas pusfinālistes. Cīņu par medaļām turpinās Zviedrijas un Čehijas jaunie hokejisti.

Pirmajā ceturtdaļfināla mačā Zviedrijas U-20 valstsvienība aizraujošā cīņā ar 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) apspēlēja Somijas vienaudžus. Somi divreiz bija vadībā, taču zviedri abas reizes atspēlējās un 65 sekundes pirms pamatlaika beigām, spēlējot mazākumā, izrāva uzvaru.

Zviedrijas U-20 izlases rindās pirmos divus vārtus guva Leo Karlsons, bet izšķirošo ripu iemeta Viktors Stjernborgs. Tikmēr zaudētāju sastāvā precīzi bija Olivers Kapanens un Niko Huhtanens.

Savukārt otrajā ceturtdaļfināla spēlē Čehijas U-20 valstsvienība ar 9:1 (3:1, 4:0, 2:0) sagrāva Šveices jaunos hokejistus. Šveicieši izvirzījās vadībā jau 22. sekundē, bet turpinājumā čehi guva deviņus bezatbildes vārtus.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar četriem (2+2) punktiem bija Jirži Kulihs, bet trīs (2+1) punktus sakrāja Marcels Marcels. Tāpat divas ripas pretinieku cietoksnī iemeta arī Gabriels Šturcs.

Šobrīd straujiem soļiem pusfinālam tuvojas arī ASV U-20 izlase, kas otrās trešdaļas vidū ar 6:0 atrodas vadībā pret Vācijas vienaudžiem. Vēlāk mājiniece Kanāda tiksies ar Slovākijas U-20 izlasi.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF