ASV U-18 izlase pārtrauc “sauso” Somijas sēriju un saber deviņas ripas (VIDEO)

2024. gada U-18 pasaules čempionāta spēlē ASV izlase ar rezultātu 9:4 (1:0, 5:3, 3:1) apspēlēja mājinieci Somiju.

Somijas izlase līdz šim mačam bija ielaidusi tikai vienus vārtus – mačā pret Latviju (3:1). Vēlāk somiem izdevās nospēlēt “sausā” pret Slovākiju (4:0) un Norvēģiju (7:0).

ASV rindās šajā spēlē pa Hat-trick guva Tedijs Stiga un Džeims Heigenss, taču pa vārtu golam iemeta Trevors Konelijs, Kamils Bednariks un Brodijs Cimers.

Somijas sastāvā divus vārtus guva Tomass Suoniemi, bet pa vārtiem Mitjas Jokinena un Jonas Sārelainena kontos.

ASV izpildīja 51 (!!!) metienu pa vārtiem. Spēli Somijas vārtos sāka Peteri Rimpinens, atvairot 34 no 42 metieniem, bet pēc tam viņu nomainījušais Kims Sārinens atvairīja astoņus no deviņiem metieniem.

Tikmēr ASV vārtos spēli iesāka Nikolass Kempfs, atvairot 17 no 20 metieniem, taču viņu 48. minūtē nomainīja Džeks Persons un tika galā ar trīs no četriem raidījumiem.

Pēc četrām spēlēm ASV ierindojās 1. vietā ar 12 punktiem, bet Somija palika pozīciju zemāk ar deviņiem punktiem.

Ceturtdaļfinālā ASV spēkosies pret B grupas 4. vietā esošo Šveici, taču Somija krustos nūjas ar otrās grupas 3. vietu – Zviedrijas vienaudžiem.